SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Wyniki plebiscytu „Warszawianka Roku” i „Warszawianką Przemian”

Gala konkursu "Warszawianka roku" / fot. RDC

Ginekolog Nicole Sochacki-Wójcicka została „Warszawianką Roku”, a aktorka Krystyna Janda „Warszawianką Przemian” – poinformował w środę wieczorem stołeczny ratusz. To kobiety, których działalność, zaangażowanie i pasję szczególnie docenili mieszkańcy Warszawy – przekazano.

„Warszawianka Roku” to plebiscyt, mający uhonorować kobietę, która swoją działalnością społeczną lub zawodową w szczególny sposób przyczyniła się do rozwoju i promowania Warszawy. Tytuł ten może być przyznany za działalność na rzecz stolicy, ale też realizację działań na rzecz promowania takich wartości jak otwartość, tolerancja, za wybitne osiągnięcia w jakiejś dziedzinie, działalność na rzecz kobiet, społeczeństwa obywatelskiego i społeczności lokalnej w Warszawie.

W tym roku tytuł trafił do lekarki ginekolog Nicole Sochacki-Wójcickiej. – Dzięki publikacjom na jej blogu dziesiątki tysięcy kobiet dowiadują się, jak dbać o swoje zdrowie – mówił na środowej gali, podczas której wręczono nagrody, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. – Wielkie gratulacje – także za słowa „dbajmy o zdrowie, bo jest najważniejsze!” – dodał wiceprezydent Paweł Rabiej.

W tym roku ze względu na obchody 15-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej i 30-lecia „pierwszych wolnych” wyborów w Polsce przyznano również tytuł specjalny: „Warszawianka Przemian”. Otrzymała go aktorka Krystyna Janda.

Aktorka i reżyserka w swojej działalności nie unika istotnych, często trudnych tematów. W naszym plebiscycie warszawiacy docenili ją jako liderkę ważnych zmian społecznych” – podkreślono w uzasadnieniu.

Obie laureatki zostały wybrane przez mieszkańców stolicy w głosowaniu, które się zakończyło 6 października.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone