SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Smog nad Warszawą. Będzie darmowa komunikacja miejska

fot. Kevin Dress/fllickr CC-BY 2.0

Warszawski ratusz poinformował w niedzielę, że jakość powietrza w mieście nie była dobra. W stolicy widoczny był smog. W związku z tym władze podjęły decyzję, że w poniedziałek komunikacja miejska w Warszawie będzie bezpłatna.

Według danych pomiarowych, w stolicy odnotowano wysoki poziom stężenia zanieczyszczeń powietrza. Znacznie przekroczone są stężenia pyłów PM 10 i PM 2,5. – W niedzielę w Warszawie notujemy znaczne przekroczenia norm zanieczyszczeń w powietrzu. Osoby starsze, z zaburzeniami układu oddechowego i dzieci powinny unikać spacerów i pozostać w domu – powiedział PAP rzecznik warszawskiego ratusza Bartosz Milczarczyk.

– Jakość powietrza w mieście nie jest dobra ze względów atmosferycznych. Stacje pomiarowe wskazują wysoki poziom stężenia zanieczyszczeń. Prosimy o zachowanie ostrożności. Jeśli możemy, zostańmy w domach i powstrzymajmy się przed aktywnością fizyczną na zewnątrz – powiedział rzecznik.

W związku z tym zaleca się, aby mieszkańcy bez potrzeby nie wychodzili z domu, a także unikali wszelkiej aktywności na zewnątrz. Zalecenia dotyczą przede wszystkim osób starszych z zaburzeniami układu oddechowego, dzieci i młodzieży poniżej 25. roku życia. Oprócz Warszawy, wysokie stężenie pyłów w powietrzu odnotowano także w innych miastach Polski, między innymi Krakowie, Katowicach i Łodzi.

Darmowa komunikacja

Ratusz zachęca również, aby zamiast przemieszczać się samochodami osobowymi, przesiąść się do komunikacji miejskiej. „W związku z podwyższonym stężeniem zanieczyszczeń 9 stycznia warszawiacy pojadą transportem publicznym bezpłatnie” – poinformowało w niedzielę przed godziną 16 miasto.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone