SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Śmieci zasypują Warszawę. Miasto walczy z odbiorem odpadów

fot. RDC

Warszawa tonie w odpadach. Mieszkańcy narzekają na nowe zasady odbioru śmieci. Najgorzej sytuacja wygląda na Białołęce, Targówku, Bielanach i Żoliborzu, gdzie od 1 lipca śmieci są odbierane przez nowych operatorów.

– Widzimy, że w tych czterech dzielnicach mieliśmy w ubiegłym tygodniu podwyższoną ilość interwencji i śledzimy teraz na bieżąco do końca tygodnia ile z tych interwencji zostało faktycznie zrealizowanych. Upominamy operatorów o to, żeby tego typu interwencje traktowali priorytetowo – wyjaśnia wiceprezydent miasta Michał Olszewski.

W tych czterech dzielnicach firmy przejmują obowiązki po Miejskim Przedsiębiorstwie Oczyszczania, które nie do końca wywiązało się ze swoich obowiązków i zostawiło po sobie śmieci.

– Nowi operatorzy potrzebują czasu, żeby się dostosować do nowych warunków odbioru odpadów – tłumaczy Olszewski. – Pierwsze dwa tygodnie to sytuacja, w której zawsze pojawiają się błędy w harmonogramach, problemy z kluczami, natomiast podkreślam, że otrzymujemy interwencje z jednego procenta nieruchomości. Owszem, dla każdego mieszkańca, który ma odpadek pod swoim nosem to jest problem, natomiast w skali miasta zaczyna być statystyka, z którą my musimy walczyć, żeby tego było jak najmniej – dodaje.

Według warszawskiego ratusza problem ze śmieciami ma być rozwiązany do końca tygodnia. W przeciwnym razie miasto nałoży na operatorów wyższe kary finansowe.

Czytaj też: 

Białołęka i Targówek walczą ze śmieciami. Problem z ich odbiorem

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone