SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Słuchowisko „Jestem zabójcą” już dziś w „Wieczorze literackim” RDC

Jan Ciecierski/fot. Narodowy Instytut Fryderyka Chopina

Kolejna radiowa uczta w „Wieczorze literackim”. Na antenie Radia dla Ciebie słuchowisko pt. „Jestem zabójcą” na podstawie komedii Aleksandra Fredry w adaptacji i reżyserii Zbigniewa Kopalko. Zapraszamy już dziś!

„Jestem zabójcą” to jedna z zapomnianych sztuk, powstałych w ostatnich latach twórczości Aleksandra Fredry. Kacper Kokoszkiewicz postanawia poślubić swoją siedemnastoletnią wychowanicę Klarę, o jej rękę zabiega również Karol Marski i Klara jest mu bardziej przychylna. Kokoszkiewicz jest nieustępliwy, a na dodatek jego przyjaciel – Jan Dowmunt i oboje służących – Zuzia i Filip – stoją po stronie zakochanych w sobie młodych ludzi i wspólnie knują intrygę.

Autorem adaptacji i reżyserem słuchowiska jest Zbigniew Kopalko. W sztuce zagrali: Janina Anusiakówna (Zuzia, służąca), Wojciech Brydziński (Jan Dowmut), Jan Ciecierski (Kacper Kokoszkiewicz), Kazimierz Dejunowicz (Filip, służący), Justyna Kreczmarowa (Klara Milecka) i Andrzej Szczepkowski (Karol Marski). Słuchowisko swoją premierę miało 14 kwietnia 1952 roku.

W sobotni wieczór nie zabraknie też gości. Jan Bończa-Szabłowski porozmawia z prof. Jarosławem Gajewskim z Akademii Teatralnej w Warszawie, a także dyrektorem Teatru Ateneum, reżyserem Arturem Tyszkiewiczem i Anną Rochowską – doktorantką w Instytucie Sztuki PAN, która wykłada na Wydziale Wiedzy o Teatrze warszawskiej Akademii Teatralnej. To także członkini Stowarzyszenia Pedagogów Teatru, koordynatorka Zespołu Edukacji TR Warszawa. Niedawno została laureatką Nagrody im. Haliny Machulskiej „za konsekwentne, uważne towarzyszenie widzom i widzkom w rozmowie o świecie”.

Radia dla Ciebie można słuchać w Warszawie na 101 FM, w pasmach lokalnych oraz online na www.rdc.pl/rdcplayer

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone