SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Słuchowisko „Bardzo udane lato” w „Wieczorze literackim” RDC!

Aleksandra Śląska/fot. Wikimedia Commons/Domena publiczna

Koniec romansu to niekiedy początek kłopotów. Przekonali się o tym bohaterowie jednoaktówki Włodzimierza Odojewskiego „Bardzo udane lato”. Wydana w 1965 w zbiorze „Pomyłki” , w tym samym roku zadebiutowała w Teatrze Polskiego Radia w reżyserii Edwarda Płaczka. Główne role w słuchowisku zagrali Aleksandra Śląska i Andrzej Łapicki. Tego niezrównanego duetu będziemy mogli posłuchać w najbliższym „Wieczorze literackim” RDC. Do usłyszenia dziś o 20:05!

Włodzimierz Odojewski – pisarz, autor słuchowisk radiowych i widowisk telewizyjnych – reprezentował pokolenie „Współczesności”. Jego najważniejsze dzieło to powieść „Zasypie wszystko, zawieje…”, w której motyw nieustannego ścierania się wartości rezonuje również w „Bardzo udanym lecie”.

Para kochanków chce zakończyć wakacyjny romans. Ona wraca do męża, On –  do żony. Obojgu zależało, aby podczas spotkań nie angażować się uczuciowo, jednak Ona jest w ciąży i postanawia urodzić dziecko kochanka…

Aktorzy występujący w słuchowisku:
Aleksandra Śląska – Ona
Andrzej Łapicki – On
Jan Nowicki – Kelner Józef

Premiera słuchowiska odbyła się 18 lutego 1965 roku.

Przed emisją w „Wieczorze literackim” RDC m.in. o rolach Aleksandry Śląskiej Beata Jewiarz porozmawia z dr Martą Ceberą z Uniwersytetu Gdańskiego, autorką rozprawy „Sztuka aktorska Aleksandry Śląskiej”.

Zapraszamy w sobotę o 20:05!

Radia dla Ciebie można słuchać w Warszawie na 101 FM, w pasmach lokalnych oraz online na www.rdc.pl/rdcplayer.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone