SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

„Słowo/Ciało”. Niezwykły happening poetycki w zmienionej formule

fot. Beata Jewiarz/Facebook

Spotkanie z poezją, muzyką i ruchem. Dziś, w Międzynarodowy Dzień Pokoju, happening poetycki pod hasłem „Słowo/Ciało”. Współorganizatorką wydarzenia w Parku Rydza-Śmigłego w Warszawie jest dziennikarka RDC Beata Jewiarz.

Uczestnicy powinni zabrać ze sobą swoje ulubione wiersze. – Wiersze, które lubią, być może przez nich napisane. Będziemy w kameralnym, 14-osobowym gronie zapraszać do ich interpretacji – mówi Beata Jewiarz.

Wierszami Bolesława Leśmiana podzielą się aktorzy: Jakub Snochowski i Beata Jewiarz. Za oprawę muzyczną odpowiadać będzie Magdalena Kordylasińska-Pękala – perkusistka, członkini zespołu Kwadrofonik, która zagra na marimbie. Animatorką działań ruchowych będzie zaś Izabella Chlewińska – tancerka, choreografka.

Zamysł jest taki, żeby dzielić poezją, ale również by doświadczyć jej poprzez ciało. To największa zagadka i niespodzianka, która, mam nadzieję, sprawi państwu radość – wyjaśnia Beata Jewiarz.

Dziennikarka zaznacza, że w tym roku forma wydarzenia uległa zmianie w związku z epidemią. – Musieliśmy zrezygnować z przytulania – tłumaczy współorganizatorka.

Happening „w formie kręgu” w Parku Rydza Śmigłego w Warszawie organizowany będzie w dwóch około 45-minutowych blokach – o 17:00 i 18:30. W obu obowiązuje limit uczestników – po 10 osób.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, osoby zainteresowane powinny zgłosić chęć udziału online. Szczegóły na profilu wydarzenia na Facebooku.

Posłuchaj:

Mnie się to podoba: twórczość i życie prywatne Bolesława Leśmiana

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone