SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Śledztwo ws. śmierci zakonnika w Siedlcach. Policja skierowała apel

Miejsce, w którym miało dojść do pobicia zakonnika/fot. RDC

Każdy, kto 11 listopada w godzinach popołudniowych i wieczornych był w parku Aleksandra w Siedlcach, proszony jest o kontakt z policją – miejscowa komenda wystosowała apel do mieszkańców w związku z prowadzonym postępowaniem przygotowawczym w sprawie śmiertelnego pobicia 35-letniego franciszkanina. Trwają poszukiwania sprawcy bądź sprawców ataku.

Od momentu zamieszczenia na naszej stronie i w lokalnych mediach tego komunikatu, zaczęły zgłaszać się już pierwsze osoby, które tego dnia przechodziły lub spacerowały w parku – mówi Agnieszka Świerczewska, rzeczniczka siedleckiej komendy policji.

Komenda prosi o kontakt telefoniczny pod numerem 47 707 23 60 lub osobisty.

Śledztwo trwa

Śledztwo w sprawie śmiertelnego pobicia zakonnika prowadzi siedlecka prokuratura okręgowa. Według pierwszych ustaleń duchowny wyszedł wieczorem 11 listopada na spacer do parku Aleksandria, gdzie został zaatakowany. Zmarł w szpitalu.

Sekcja zwłok 35-letniego franciszkanina potwierdziła początkowe założenia śledczych, według których do śmierci zakonnika przyczyniły się osoby trzecie. Śledczy ustalają, czy ofiara została zaatakowana narzędziem.

Pytani przez nas mieszkańcy Siedlec są wstrząśnięci tą tragedią. Jedno z biur detektywistycznych wyznaczyło 5 tys. zł nagrody za pomoc w ustaleniu sprawcy lub sprawców.

Czytaj też:

 Zmarły tragicznie zakonnik spoczął w Szumowie. „To dla nas trudny czas”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone