SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Więźniowie mogą odzyskać prawo jazdy. Jedyny taki projekt w kraju

fot. pixabay

Caritas Diecezji Siedleckiej wspólnie z Zakładem Karnym w Siedlcach i Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego chcą umożliwić odzyskanie uprawnień osadzonym, którzy za wykroczenia popełnione za kółkiem stracili prawo jazdy. Ma to być impuls do powrotu do pracy i normalnego życia. To jedyny taki projekt w Polsce.

Chcemy pomóc osadzonym w odzyskaniu prawa jazdy. By ci, którzy popełnili przestępstwo pod wpływem środków odurzających czy alkoholu, ci którzy mają czasowo zabrane prawo jazdy, mogli po wyjściu na wolność łatwiej odzyskać uprawnienia. To ważne, szczególnie gdy ktoś jest jedynym żywicielem rodziny, by po wyjściu z więzienia mógł od razu znaleźć pracę – mówi kapelan Zakładu Karnego ksiądz Mateusz Czubak.

Przed rozpoczęciem zajęć organizatorzy mieli wątpliwości: – Pojawiła się taka myśl czy pomóc, a jeśli tak, to w jakim zakresie umożliwić odzyskanie tego prawa jazdy, które bardzo często daje możliwość wykonywania pracy zarobkowej po odbyciu kary pozbawienia wolności – mówi koordynator projektu „2 kroki” w siedleckiej Caritas Agnieszka Pasztor.

Pierwszy kurs już się odbył, trwa zbieranie grupy na kolejny. W jego ramach osadzeni muszą jednak dać też coś od siebie – przychodzą na zajęcia dla kierowców w WORD i opowiadają własne doświadczenia o jeździe na podwójnym gazie. Kursy reedukacyjne dla osadzonych finansuje Caritas.

Czytaj też: Sokołów Podlaski rusza z cyklem dla ofiar przemocy domowej

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone