SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Siedlce. Wiemy, gdzie i kiedy powstanie szpital tymczasowy

Zdjęcie ilustracyjne sali szpitalnej/fot. PAP Maciej Kulczyński

Siedlecki szpital tymczasowy dla pacjentów z COVID-19 będzie mieścił się w miejscu po byłym oddziale onkologicznym szpitala wojewódzkiego przy ul. Bema i powstanie do końca listopada. – Trwają prace adaptacyjne – mówi prezes Marcin Kulicki.

ZOBACZ AKTUALNĄ MAPĘ ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM W POLSCE

KORONAWIRUS NA MAZOWSZU. ZOBACZ MAPĘ ZAKAŻEŃ

Bank Gospodarstwa Krajowego pracuje nad koncepcją tego szpitala. Myślę, że dziś lub jutro dostaniemy decyzję ministerstwa. Będzie to szpital na 100 łóżek. Jesteśmy na etapie bardzo szczegółowych ustaleń. Dziś także chodzą ekipy techniczne, by przerobić pewne rzeczy – tłumaczy Marcin Kulicki.

Na 100 łóżek covidowych zaplanowano 10 stanowisk intensywnej opieki. W najbliższych dniach ruszy ogólnokrajowa rekrutacja do szpitala. Potrzeba ponad 150 osób z personelu medycznego różnego szczebla.

Rekrutacja w Płocku

Rekrutacja do pracy w szpitalu tymczasowym trwa już natomiast w Płocku, gdzie lecznicę buduje PKN Orlen.

„Ruszyła rekrutacja do pracy w szpitalu tymczasowym w Płocku. PKN Orlen angażuje się w pozyskanie kadry medycznej, m.in. lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych” – przekazał ponad tydzień temu w komunikacie płocki koncern. Przypomniał zarazem, że tymczasowy szpital, w którym planowane jest przygotowanie ok. 200 łóżek dla pacjentów, powstaje na terenie jego Centrum Badawczo-Rozwojowego – obiekt ten budowany jest na peryferiach miasta na obszarze Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, w którym spółka i miasto posiadają po połowie udziałów.

Jak przekazał płocki koncern, do pracy w tamtejszym szpitalu tymczasowym poszukiwany jest personel medyczny, w tym m.in. lekarze specjaliści anestezjologii i intensywnej terapii, lekarze w trakcie specjalizacji z anestezjologii i intensywnej terapii, lekarze chorób zakaźnych, innych specjalizacji lub bez specjalizacji. Spółka podała, że rekrutacja dotyczy także pielęgniarek i pielęgniarzy, w tym specjalizujący się w zakresie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki oraz techników elektroradiologii, ratowników medycznych oraz opiekunów medycznych, sanitariuszy, sekretarek i sekretarzy medycznych, salowych i kierowców.

Czytaj też:

Siedlecki szpital miejski doposażony w środki ochrony osobistej

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone