SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Siedlce. Urząd miasta zawarł ugodę z handlarzami ws. targowiska

fot. RDC

Konflikt w sprawie targowiska w Siedlcach zażegnany. Po ponad dwugodzinnej dyskusji w urzędzie miasta udało się dojść do porozumienia między zarządcą a handlarzami. Opłaty będą niższe i uiszczane co miesiąc, a nie za trzy z góry.

Kupcy nie chcieli zgodzić się na podwyżki i przede wszystkim na płacenie za trzy miesiące z góry – mówi Robert Szczepanik, wiceprezydent Siedlec. – Zgodnie z postulatem handlarzy zawarliśmy umowę, że opłaty będą uiszczane co miesiąc, do dziesiątego dnia miesiąca. Wcześniej na targowisku dzierżawca podawał kwoty 230 zł, my zaokrągliliśmy do 185 zł – dodaje.

Poszliśmy trochę na ustępstwa w stronę dzierżawcy, by skłonić go do większej ugody wobec kupców – mówi Szczepanik. – Ukłon ze strony miasta jeżeli chodzi o dzierżawcę był taki, że w związku z problemami spowodowanymi przez epidemię, czyli mniejszym ruchem, mniejszym obrotem, zdecydowaliśmy po rozmowie z panem prezydentem miasta, ze dzierżawa zostaje przedłużona nie do końca 2020 roku, a do końca 2021 roku – tłumaczy wiceprezydent.

Gdyby dzierżawca nie podpisał ugody to, jak zapewniał, zamknąłby obiekt od lipca na okres wakacji czyli swojego trzymiesięcznego wypowiedzenia. A to dla ponad stu handlarzy czas największych zysków.

Zarządca także wynegocjował coś dla siebie – umowa dzierżawy, która miała skończyć się w grudniu tego roku, została przedłużona mu o kolejne 12 miesięcy. Ponadto na samym targowisku poprawią się warunki, przede wszystkim zostanie postawiona tam toaleta.

Czytaj też:

Budżet Obywatelski Mazowsza. Ostatni dzień na składanie wniosków

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone