SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Podwyżki ceny wywozu śmieci o prawie 100 proc. Decyzja w czwartek

Pojemniki na śmieci/fot. Pxhere

W czwartek radni zdecydują, czy od stycznia mieszkańcy Siedlec będą płacić więcej za śmieci. Zamiast dotychczasowych 12,5 zł miałoby to być 21 złotych za osobę przy segregacji.

O tym dlaczego ma być drożej mówi naczelnik Wydział Gospodarki Komunalnej w siedleckim ratuszu – Paweł Chazan. – Jesteśmy po rozstrzygnięciu dwóch części przetargu na odbiór śmieci i wiemy, że będzie drożej o 70 procent niż w 2016 roku, do tego wzrost najniższej krajowej, cen energii, transportu, dodatkowe pojemniki w związku z dodatkową frakcją – tłumaczy.

W poniedziałek, w związku z planowanymi podwyżkami, z mieszkańcami spotkał się prezydent Siedlec Andrzej Sitnik. – Jeśli ktoś z państwa usłyszy, że prezydent chce zabierać z naszej kieszeni pieniądze, to niech wytłumaczy, w jaki sposób. Bo tak samo ja mógłbym zabierać ze swojej kieszeni. Pieniądze zebrane ze składek mogą być wydane tylko na faktury za śmieci, które produkujemy – mówił prezydent Siedlec.

Od przyszłego roku segregacja w całym kraju staje się obowiązkowa i za jej brak przewidziano tzw. stawkę podwyższoną – w Siedlcach mają to być aż 63 złote od osoby. Będzie ona nałożona, jeśli firma odbierająca odpady stwierdzi, że dany mieszkaniec czy wspólnota nie zbierają śmieci w sposób selektywny.

Czytaj też:

Wyścig z czasem. Siedlce mogą nie spełnić wymogów dot. odpadów

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone