SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Siedlce. Maseczki z ARS nadal nie dotarły do wielu mieszkańców

fot. PAP/Darek Delmanowicz

Każdy miał dostać swój pakiet maseczek. Do blisko połowy mieszkańców Siedlec – wcale nie dotarły. Chodzi o maseczki z Agencji Rezerw Strategicznych, które trafiły do miasta pod koniec marca. Za ich dostarczenie do mieszkańców odpowiedzialni byli administratorzy bloków i pracownicy firm odbierających odpady.

KORONAWIRUS NA MAZOWSZU. ZOBACZ MAPĘ ZAKAŻEŃ

Siedleccy urzędnicy sprawdzą, co się stało z maseczkami z Agencji Rezerw Strategicznych. Wielu mieszkańców alarmuje, że nie dostało bezpłatnych jednorazówek, które samorząd otrzymał blisko miesiąc temu. Problem dotyczy głównie blokowisk.

My przygotowaliśmy pakiety – zapewnia wiceprezydent miasta, Robert Szczepanik. – Nie poczuwamy się do winy jako urząd miasta, dlatego, że to co mogliśmy to zrobiliśmy. Zakupiliśmy worki, popakowaliśmy, dostarczyliśmy. A tu jest dobra wola spółdzielni i wspólnot, żeby zadbali o interes osób, które mieszkają w ich zasobach. My wystąpiliśmy do administracji z prośbą o dystrybucję – tłumaczy.

Wygląda na to, że nie wszędzie administracje się wyrabiają – przyznaje wiceprezydent i apeluje o cierpliwość. – Prosiłbym jeszcze kilka dni poczekać. Gdyby się jednak okazało, że w ciągu kilku najbliższych dni te maseczki nie dotrą, to wzorem innych miast dla tych mieszkańców, którzy maseczek nie dostaną uruchomimy najwyżej punkt w urzędzie, gdzie będzie można taką odebrać – dodaje.

Do Siedlec trafiło ponad 300 tys. sztuk maseczek. Na każdą osobę przypadają 4 sztuki.

Czytaj też: Ponad 700 mandatów w weekend w Warszawie za brak maseczki 

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone