SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Brakuje szczepionek dla seniorów. Program miał ruszyć we wrześniu

fot. Pixabay

Siedleccy seniorzy nadal nie mogą skorzystać z darmowych szczepień przeciwko grypie. Program powinien ruszyć we wrześniu i zakończyć się w grudniu, ale jak na razie cały czas nie wystartował na dobre. To dlatego, że na rynku brakuje szczepionek.

Program bezpłatnych szczepień przeciwko grypie dla seniorów w Siedlcach, to program widmo. Władze miasta przeznaczyły na niego 100 tysięcy złotych, jednak starsi ludzie wciąż nie mogą z niego skorzystać. To dlatego, że brakuje szczepionek.

Firmy, które wygrały przetarg na realizację programu nie mogą ich kupić – mówi rzeczniczka ratusza, Aneta Krajewska. – Jesteśmy cały czas w kontakcie z przedstawicielami wykonawców i jak tylko ta sytuacja się zmieni, to oczywiście będziemy informować zainteresowanych, gdzie mogą pójść się zaszczepić. No ale póki co sytuacja jest trudna i nie mamy na nią w tym momencie żadnego wpływu – tłumaczy.

Mimo, że program ruszył we wrześniu, to firmom udało się kupić zaledwie kilkadziesiąt szczepionek. – Z tego co rozmawiamy z dyrektorem czy przedstawicielami innych podmiotów, to są po prostu ułamkowe części, na przykład 20 szczepionek. To naprawdę kropla w morzu potrzeb – dodaje rzeczniczka.

Przypomnijmy, że z darmowych szczepień mogą korzystać siedlczanie powyżej 65 roku życia. Według początkowych planów, pierwsze szczepionki miały być wykonane na przełomie września i października.

Czytaj też: Brakuje szczepionek przeciwko grypie. „Czekamy na dostawy” 

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone