SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Siedlce: Były prezydent miasta Wojciech Kudelski opuścił szpital

fot. RDC

Dobre informacje z Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach. Były prezydent miasta opuścił lecznicę po operacji w związku z atakiem nożownika.

Stan Wojciecha Kudelskiego po nożowniczym ataku i operacji ratującej życie jest na tyle dobry, że w niedzielę po południu radny Mazowsza opuścił szpital.

Przypomnijmy – pierwszego kwietnia były prezydent Siedlec został zaatakowany nożem w okolicy swojego miejsca zamieszkania. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 38-letni Dejan S.

Przyznał się

Dejan S. przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu. Złożył bardzo obszerne wyjaśnienia, pełne dziwacznych urojeniowych treści. Na pytanie prokuratora o motyw swojego zachowania stwierdził, że chciał zabić pana Wojciecha Kudelskiego, bo taki miał plan, bo taka była jego wola – powiedziała rzeczniczka siedleckiej prokuratury okręgowej prok. Krystyna Gołąbek. Podejrzany leczył się psychicznie.

Na podstawie materiału dowodowego Dejanowi S. został przedstawiony zarzut popełnienia przestępstwa. S. jest podejrzany o to, że działając w zamiarze pozbawienia życia, zadał byłemu prezydentowi Siedlec cios nożem w nadbrzusze – poinformowała Gołąbek. Z ustaleń prokuratury wynika, że w przeszłości podejrzany leczył się psychiatrycznie.

Atak

Były prezydent Siedlec został zaatakowany w poniedziałek przed godz. 8.00. Sprawca zbiegł i był poszukiwany przez policję. Były prezydent z obrażeniami ciała trafił do szpitala i przebył operację. W poniedziałek wczesnym popołudniem funkcjonariusze policji zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o napaść na Kudelskiego.

Czytaj też:

Tymczasowy areszt dla Dejana S. po ataku na b. prezydenta Siedlec

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone