SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Wisła Warszawa dopuszczona do ekstraklasy. Jest jednak warunek

fot. Pixabay

Rada Nadzorcza Polskiej Ligi Siatkówki postanowiła warunkowo dopuścić do występów w ekstraklasie kobiet Wisłę Warszawa. Klub, który wygrał w poprzednim sezonie rywalizację w 1. lidze musi do 31 lipca wypełnić wskazane zalecenia.

Dopuszczenie drużyny z Warszawy do rywalizacji w Lidze Siatkówki Kobiet wiąże się z warunkiem pozytywnej weryfikacji przez Komisję Licencyjną Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Nnieprzekraczalnym terminem jest 31 lipca.

W sprawie Wisły niedociągnięcia wykazał przeprowadzony audyt.

Dopuszczenie pod warunkiem pozytywnej weryfikacji przez Komisję Licencyjną PZPS oznacza, iż w praktyce klub otrzymał dodatkowy czas na uregulowanie wszystkich braków wymienionych w raporcie Deloitte. Kierowaliśmy się dobrem kobiecej siatkówki wierząc, iż zarząd spółki Wisła Warszawa, zyskując dodatkowy czas, będzie w stanie spełnić wymogi i w przyszłym sezonie zagra w LSK – zaznaczył cytowany w komunikacie przewodniczący Rady Nadzorczej PLS SA Andrzej Gołaszewski.

Gdzie zagrają?

Wisła boryka się z problemem braku hali spełniającej ekstraklasowe wymogi. Stołeczny ratusz zapewnił, że robi wszystko, by siatkarki rozgrywały swoje mecze w Warszawie.

– Jesteśmy w trakcie modernizacji hali na Bemowie, gdzie do tej pory grała Wisła – mówił RDC w połowie maja Janusz Samel z urzędu miasta. – Mam nadzieje, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i w październiku będziemy mogli oddać zmodernizowana hale do użytku, o powiększona liczbę miejsc na trybunach. Mam również nadzieję, że zarówno koszykarska Legia Warszawa, jak i siatkarska Wisła Warszawa będą rozgrywały tam swoje mecze w ekstraklasie – wyjaśnił.

Cały czas liczymy na pomoc miasta – mówił prezes Wisły Warszawa, Grzegorz Kulikowski. – W Warszawie nie ma w tej chwili praktycznie hali do rozgrywania tego typu zawodów. Są tylko dwie hale: na Torwarze i na Ursynowie. Jak wiemy, są bardzo obłożone – dodał.

W stolicy jeszcze dwa inne obiekty spełniają wymagania licencyjne. To hala Koło na Woli i Arena Ursynów. Te obiekty są jednak przepełnione.Wisła jest czwartym klubem ze stolicy, który będzie grał w przyszłym sezonie w najwyższej lidze rozgrywkowej.

Czytaj też:

Siatkarki Wisły Warszawa awansowały do ekstraklasy

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone