SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Siatkarki Legionovii podejmują Pałac Bydgoszcz. Kolejna wygrana?

Siatkarki Legionovii/fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Walka o Puchar i medale mistrzostw Polski. Siatkarki Legionovii niespodziewanie włączyły się do walki o najwyższe cele. Dziś o 19.00 drużyna z Legionowa zmierzy się z Pałacem Bydgoszcz.

Takiej gry i wyników siatkarek z Legionowa mało kto się spodziewał. W 19. kolejce spotkań Ligi Siatkówki Kobiet, zawodniczki Legionovii pokonały wicemistrzynie Polski Grot Budowlane Łódź 3:0. Dla podopiecznych Alessandro Chiappiniego, było to 11 zwycięstwo w sezonie.

Bardzo się cieszymy z dzisiejszej wygranej, dzisiaj grało się super – powiedziała po spotkaniu  Magda Damaske przyjmująca Legionovii.

Również kolejny pojedynek zakończył się wygraną drużyny z Legionowa, ale tym razem 3:1. Wyższość ekipy spod Warszawy musiały uznać siatkarki Volley Wrocław. Zespół trenera Chiappiniego spisuje się świetnie. Wygrał 12 z 20 spotkań ligowych, a w tabeli zajmuje 4 miejsce. Do tego awansował do Final Four Pucharu Polski. Nic dziwnego, że atmosfera zarówno w drużynie, jak i wokół niej jest znakomita.

Myślę, że to się po prostu udziela i myślę, że będziemy w takich samych dobrych nastrojach za tydzień, taką mam nadzieję – powiedziała Damaske.

A to oznaczałoby dwa kolejne zwycięstwa w dzisiejszym spotkaniu z Pałacem, jak i kończącym fazę zasadniczą sobotnim pojedynku z najsłabszą w lidze Wisłą Warszawa. Komplet wygranych może dać Legionovii awans na trzecią pozycję w tabeli i świetną pozycję wyjściową przed walką o play off.

Walka o medale rozpocznie się w połowie marca. Tydzień wcześniej turniej finałowy Pucharu Polski. W półfinale Legionovia zmierzy się z Develpresem SkyRes Rzeszów.

Czytaj więcej:

Koszykarze reprezentacji Polski pokonali mistrzów świata

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone