SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Krubin. Setki osób na kąpielisku. Brak ratowników, szkło na dnie

Upał powraca/Zdjęcie ilustracyjne/fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Dopiero 19 czerwca na kąpielisku „Krubin” w Ciechanowie pojawią się ratownicy WOPR-u. Tymczasem ze stawu chętnie korzystają mieszkańcy. We wtorkowe upały pojawiło się tam kilkaset osób.

Ratownicy – zgodnie z uchwałą ciechanowskich radnych – mają pojawić się na kąpielisku dopiero 19 czerwca. Mieszkańcy – jak mówią – chcą być bezpieczni i powoli tracą cierpliwość.

Taka masa ludzi, to już ratownicy powinni być. Nie wchodzimy przez to na głęboką wodę. Tysiąc osób było w niedzielę na tej plaży, a nikogo z WOPR-u. Każdy pilnuje swoje dzieci. W ubiegłym roku o tej porze już byli ratownicy – mówią ciechanowianie.

Janusz Kącki, wicedyrektor MOSiR-u wyjaśnia, że na drodze do bezpieczeństwa plażowiczów stanęło prawo. – Zgodnie z litera prawa, w maju ustala się termin działania tego kąpieliska. W przypadku naszego kąpieliska to od 19 czerwca do 1 września. Wcześniej kąpieliska nie możemy otworzyć – tłumaczy Kącki.

Wicedyrektor MOSiR-u apeluje też o ostrożność przy kąpieli. Jak twierdzi Kącki chodzenie po dnie może zakończyć się skaleczeniem. – Są potłuczone butelki, wręcz są postawione odwrotnie. Dopiero jak wpuścimy na kąpielisko nurków, dno zostanie zupełnie oczyszczone – tłumaczy i dodaje, że akwen zostanie oczyszczony w sobotę.

O ostrożność do kąpiących się apeluje także policja. W sobotę w stawie w Pałukach pod Ciechanowem utonął 15-letni chłopiec.

Czytaj też:

Jak przetrwać upały? Eksperci radzą: dużo wody, jak najwięcej w cieniu

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone