Sensacja w piłkarskim PP. Świt Nowy Dwór Maz. awansował do 1/8

• 26.10.2021 17:51

• Aktualizacja: 04:41 26.07.2022

Trzecioligowy Świt Nowy Dwór Mazowiecki awansował do 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski. Drużyna z Mazowsza pokonała 2:1 Lechię Gdańsk - trzeci obecnie zespół PKO BP Ekstraklasy. To jedna z największych niespodzianek w bieżącej edycji zmagań.
W 1/16 finału krajowego pucharu Świt pokonał ekstraklasową Lechię Gdańsk. Dla zespołu z Nowego Dworu Mazowieckiego gola w 47. minucie strzelił Arkadiusz Gajewski, a w 63. minucie samobójcze trafienie zaliczył obrońca Lechii - Bartosz Kopacz. Na początku meczu, w 8. minucie, bramkę dla drużyny z Gdańska zdobył po rzucie karnym Turek Ilkay Durmus.

Trzy zespoły w grze

Świt to niejedyna drużyna z Mazowsza, która jest w grze o puchar. W środę w 1/16 finału Pogoń Siedlce zagra z Motorem Lublin, zaś w czwartek Legia Warszawa zmierzy się ze Świtem Skolwin. W 1/32 odpadła Wisła Płock oraz Radomiak Radomiak.

We wcześniejszych wtorkowych meczach awans wywalczyły Lech Poznań i pierwszoligowa Arka Gdynia. Lech pokonał na wyjeździe trzecioligową Unię Skierniewice 2:0, a Arka wygrała na wyjeździe z trzecioligową Lechią Zielona Góra 1:0.

Wszystkie rundy Pucharu Polski rozgrywane są bez meczów rewanżowych. Finał ma odbyć się 2 maja przyszłego roku na PGE Narodowym w Warszawie. Taka była tradycja do 2019 roku, ale decydujące spotkanie dwóch ostatnich edycji rozegrano w Lublinie, ze względu na ograniczenia wynikające z pandemii COVID-19. Bez zmian pozostaje pula nagród, która wynosi 10 milionów złotych, z których 5 trafi do zwycięzcy.