SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Sensacja w Częstochowie. Legia odpada z Pucharu Polski

fot. PAP/Waldemar Deska

Do wielkiej sensacji doszło w Częstochowie w ćwierćfinale Pucharu Polski, w którym lider 1. ligi Raków pokonał obrońcę trofeum i aktualnego mistrza Polski warszawską Legię.

Gospodarze objęli prowadzenie już w czwartej minucie, gdy w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Piotr Malinowski, który z bliska pokonał Radosława Majeckiego. Piłka odbiła się od słupka, potem od pleców bramkarza i wpadła do siatki.

Wyrównana pierwsza połowa 

Goście przez kilkanaście następnych minut sprawiali wrażenie zszokowanych takim obrotem sprawy i Raków miał jeszcze kilka okazji do podwyższenia prowadzenia. Wydawało się że częstochowianie kontrolują grę, ale w 30. minucie błąd przed własnym polem karnym popełnił Arkadiusz Kasperkiewicz, piłkę przejął Kasper Hamalainen i idealne wyłożył ją Michałowi Kucharczykowi, który z lewej strony wbiegł w pole karne i precyzyjnym strzałem nie dał szans Jakubowi Szumskiemu na skuteczną interwencję.

Przed przerwą jeszcze dwukrotnie gospodarze stworzyli groźne sytuacje podbramkowe, ale skutecznie bronił Majecki.

Arbiter zarządził dogrywkę

Po zmianie stron optyczną przewagę uzyskała Legia, ale Raków starał się kontratakować. W 56. minucie goście mieli okazję na objęcie prowadzenia, ale Szumski popisał się świetną paradą i wybił piłkę na róg. Podobnie było w 68. minucie, gdy nieco utrudnił mu jeszcze interwencję rykoszet od jednego z obrońców.

Wynik remisowy utrzymał się mimo doliczenia przez sędziego pięciu minut i arbiter zarządził 30-minutową dogrywkę.

Na jej początku doskonałej okazji nie wykorzystał Carlitos, który z bliska strzelił obok słupka. Z kolei w 102. minucie, po dośrodkowaniu Petra Schwartza z rzutu wolnego, główkował Tomasz Petraszek, ale Majecki złapał piłkę.

Legia skończyła mecz w 10 

Ta sztuka nie udała mu się w 112. minucie, gdy do dośrodkowania z prawego skrzydła wyskoczył kapitan Rakowa Andrzej Niewulis i głową posłał piłkę do siatki. Jak się okazało, goście nie byli w stanie jeszcze raz doprowadzić do wyrównania, a mecz kończyli w dziesiątkę, gdyż w 115. minucie drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną zobaczył Cafu.

Była to trzecia konfrontacja tych drużyn w Pucharze Polski. W 1972 roku w dwumeczu Legia dwukrotnie pokonała Raków 3:0 i 2:0, a w 1995 legioniści na własnym stadionie wygrali z Rakowem po dogrywce 4:1.

 

Czytaj też:

Wieteska przed Pucharem Polski: Raków zaskoczy w ekstraklasie

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone