SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Sekret Jerzego Brzęczka. Trener znał swoją przyszłość już w maju

fot. Twitter/Wisła Płock

„Zobaczysz, że będę trenerem reprezentacji Polski” – już w maju te słowa od Jerzego Brzęczka usłyszał kapitan Wisły Płock Cezary Stefańczyk. PZPN następcę Adama Nawałki ogłosił 12 lipca.

Cezary Stefańczyk, który był gościem „Magazynu sportowego” zdradził, że do poufnej rozmowy z byłym trenerem „Nafciarzy” doszło po ostatnim meczu poprzedniego sezonu.

Jerzy Brzęczek zastąpił Adama Nawałkę w lipcu po nieudanym występie reprezentacji Polski w piłkarskich mistrzostwach świata w Rosji. Pierwszy mecz kadry pod wodzą nowego selekcjonera odbędzie się 7 września. W ramach Ligi Narodów „Biało Czerwoni” zmierzą się z reprezentacją Włoch.

Piłkarz i trener

Brzęczek jest wychowankiem Olimpii Truskolasy, skąd trafił do Rakowa Częstochowa. Później grał w Olimpii Poznań, w barwach której zadebiutował w ekstraklasie, Lechu Poznań, Górniku Zabrze i GKS Katowice. W 1995 roku wyjechał za granicę. Przez 12 lat występował m.in. w Tirolu Innsbruck, LASK Linz, Sturmie Graz, FC Kaernten i izraelskim Maccabi Hajfa. W 2007 roku powrócił do Polski i Górnika Zabrze. Karierę piłkarską zakończył dwa lata później w Polonii Bytom.

W reprezentacji występował od juniorów, przez „młodzieżówkę”, z którą sięgnął po wicemistrzostwo olimpijskie w 1992 roku, po zespół narodowy, w którym rozegrał 42 spotkania i strzelił cztery gole, m.in. Anglii na Wembley.

Karierę trenerską rozpoczął w roli asystenta w Polonii Bytom. Później samodzielnie prowadził Raków Częstochowa, Lechię Gdańsk oraz GKS Katowice. W minionym sezonie był szkoleniowcem Wisły Płock, którą doprowadził do piątego miejsca w ekstraklasie.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone