SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Wnioski po 69. TCS. Kto objawieniem? Kto zawiódł?

fot. PAP/Grzegorz Momot

Halvor Egner Granerud nie wytrzymał mentalnie. Na taki maraton jak Turniej Czterech Skoczni trzeba przygotować się nie tylko fizycznie – mówił w „Magazynie Sportowym RDC” dziennikarz TVP Sport Sebastian Szczęsny. W rozmowie z Arkadiuszem Błaszczykiem i Tomaszem Sokołowskim wskazał cichego bohatera 69. edycji zmagań oraz zdradził źródło opanowania Kamila Stocha.

Kamil Stoch zwyciężył w niedzielę w zawodach w Innsbrucku oraz w środę w Bischofshofen i z dużą przewagą nad rywalami triumfował w Turnieju Czterech Skoczni. Drugie miejsce zajął Niemiec Karl Geiger, a trzecie – Dawid Kubacki. Przed rozpoczęciem rywalizacji za jednego z głównych faworytów uchodził Halvor Egner Granerud, obecny lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, który ostatecznie był czwarty.

W trakcie turnieju Norweg w wywiadzie dla telewizji TV2 powiedział m.in., że Stoch „wcale nie skacze tak dobrze, tylko ma dobre wyniki”. Na pytanie, czy jest w stanie zniwelować przewagę Polaka w ostatnim konkursie w środę odparł: – Stoch jest tak niestabilny, że nie powinienem mieć z tym problemów. Skoczek przeprosił za swoje słowa zamieszczając w sieci nagranie z wyjaśnieniem.

On tego turnieju nie wytrzymał mentalnie. To jest to, o czym mówił Sven Hannawald, kiedy w 2002 roku wygrał wszystkie cztery konkursy Turnieju. To niesamowity maraton, do którego nie da się od tak przygotować – podkreślił Sebastian Szczęsny w „Magazynie Sportowym RDC”.

Stoch wygrał Turniej Czterech Skoczni po raz trzeci w karierze. Według Szczęsnego, lidera polskiej kadry miał znaczące oparcie w Dawidzie Kubackim. – Dla Kamila ostatnie dwa dni były niesamowicie męczące. Przedstawicielem ogromnego spokoju dla niego jest Dawid, którego nawet pytałem, czy coś kryje się pod jego maską – mówił dziennikarz.

Cichym bohaterem zakończonego TCS jest Andrzej Stękała – uważa Szczęsny. Jego postęp to świadectwo siły trenera Michala Dolezala, którego nie różni wiele od Stefana Hornhagera – dodał.

W weekend kolejne zawody z cyklu Pucharu Świata. Tym razem skoczkowie będą rywalizować w Titisee-Neustadt .

Posłuchaj:

Magazyn Sportowy: dominacja polskich skoczków w Turnieju Czterech Skoczni

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone