SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Wypadki i pierwsza pomoc. Zajęcia dla uczniów „Samochodówki”

fot. RDC

Uczniowie Siedleckiej „Samochodówki” uczyli się we wtorek o tym, jak wydobyć poszkodowanego w wypadku i udzielić mu pierwszej pomocy. Wszystko z okazji zorganizowanego tam „Dnia Bezpieczeństwa”. Sceny z drogowych zdarzeń odgrywali ratownicy.

Aspirant sztabowy Janusz Cabaj zwracał uwagę np. na to by podczas akcji ratowniczej nie przeszkadzać. – Na miejscu zdarzenia drogowego często jest dużo gapiów. Wszyscy biegną i nie zważają na to,  że mogą zacierać ślady. Apeluje do wszystkich. W sytuacji, gdy są służby ratunkowe – policja, pogotowie, straż pożarna, nie zatrzymujmy się, nie utrudniajmy pracy fachowcom – wyjaśnił.

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 Krzysztof Grzegorzczuk uważa, że taki pokaz i warsztaty to dla uczniów najlepsza nauka.

Bardzo często w wypadkach drogowych mamy osoby poszkodowane. Trzeba umieć udzielić im pomocy. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że ma taki obowiązek ustawowy. Ta akcja ma im to uświadomić. To jest dla nas bardzo istotne, by młodzież wyszła z tych zajęć rozmawiająca w inny sposób o zagrożeniach, które czyhają na drodze – tłumaczył.

Zajęcia wspólnie z policją przeprowadzili ratownicy z zespołu szkół medycznych. Wzięły w nich udział dwie klasy uczniów, którzy w najbliższym czasie będą przystępować do kursów na prawo jazdy.

Czytaj też:

Dwa i pół mln zł na projekty w ramach budżetu obywatelskiego

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone