SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Sanniki. Policja odebrała zaniedbane zwierzęta. Zarzuty dla 65-latki

fot. Policja Mazowsze, Twitter

W jednym z gospodarstw w gminie Sanniki na Mazowszu policja odebrała właścicielom zaniedbane zwierzęta, w tym psy. Zarzuty znęcania się nad zwierzętami usłyszała ich 65-letnia współwłaścicielka. Na posesji odkryto też wiatrówkę ze śladami przerabiania na amunicję ostrą. Odpowie za to 42-letni właściciel.

Jak poinformowała asp. Żaneta Kołodziejska z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie, w miniony weekend wpłynęła tam informacja, że na terenie gminy Sanniki znajdują się skrajnie wyczerpane, zaniedbane i głodne zwierzęta. – Wszystkie zwierzęta zostały odebrane i przekazane pod opiekę weterynaryjną – przekazała. Przypomniała, że za znęcanie się nad zwierzętami grozi do 5 lat więzienia.

Na teren posesji policjanci wspólnie z przedstawicielami stowarzyszenia Pogotowie dla Zwierząt oraz zastępcą lekarza powiatowego w Płocku znaleźli zwierzęta przetrzymywane w fatalnych warunkach. Na posesji były cztery psy różnych ras, suka ze szczeniakami, kaczki oraz kury. Wszystkie zwierzęta były zaniedbane, wygłodzone, w złym stanie fizycznym – wyjaśniła rzeczniczka gostynińskiej policji.

Podkreśliła, iż w trakcie sprawdzania posesji i terenów z nią sąsiadujących policjanci znaleźli również pięć martwych, częściowo zakopanych szczeniaków, a w samym gospodarstwie, pozostałości tusz mięsnych w stanie rozkładu, które znajdowały się w lodówkach. – W słomie policjanci ujawnili ukrytą wiatrówkę ze śladami przerobienia na amunicję ostrą, która została zabezpieczona – dodała Kołodziejska.

Zarzuty dla właścicieli

Rzeczniczka gostynińskiej policji wyjaśniła, że właścicielami zwierząt, które znaleziono w jednym z gospodarstw w gminie Sanniki, okazali się 65-letnia kobieta i 42-letni mężczyzna. – Kobieta usłyszała zarzuty znęcania się nad zwierzętami poprzez trzymanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania, w stanie rażącego zaniedbania oraz niezapewnienia im niezbędnej opieki lekarsko-weterynaryjnej. W najbliższym czasie ten sam zarzut oraz zarzut nielegalnego posiadania broni palnej usłyszy mężczyzna – zaznaczyła Kołodziejska.

Czytaj też:

Zaniedbane zwierzęta na gospodarstwie w pow. gostynińskim

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone