SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Samorząd wspomoże finansowo strażaków-ochotników z Mazowsza

Straż pożarna, zdj. ilustracyjne/fot. Pixabay

Samorząd Mazowsza doposaży strażaków-ochotników z powiatów otwockiego, zachodniego i wołomińskiego – poinformował w piątek Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Marszałek Adam Struzik podkreślił, że samorząd Mazowsza od lat przekazuje środki na doposażenie strażaków ochotników.  – Bardzo konsekwentnie wspieramy ochotnicze straże pożarne. Dotyczy to zarówno zakupu samochodów ratowniczo-gaśniczych, jak i sprzętu czy odzieży ochronnej. To wszystko jest niezbędne, aby strażacy mieli odpowiednie warunki pracy i czuli się bezpiecznie. Zwłaszcza ostatnie miesiące pokazały nam, jak bardzo to wsparcie jest potrzebne – zaznaczył Struzik.

„Wsparcie jest potrzebne”

Decyzją radnych województwa do OSP z Mazowsza trafi więc 600 tys. zł, z czego ponad 86 tys. zł. do jednostek z powiatu otwockiego. OSP Glinianka otrzyma 13 tys. 750 zł na zakup odzieży ochrony indywidualnej strażaka, OSP Malcanów i Wiązowna, otrzymają taką samą kwotę, OSP Otwock Wielki dostanie 32 tys. zł, a OSP Osieck i OSP Pogorzel otrzymają po 6 tys. 400 zł.

Strażacy z OSP Zabraniec (pow. wołomiński) zostaną doposażeni w sprzęt za blisko 6,6 tys. zł, a z OSP Szczytno (pow. warszawski zachodni) – 12,3 tys. zł

W tym roku władze Mazowsza przekazały na doposażenie strażaków ochotników i remonty strażnic ponad 21 mln zł.

Czytaj też:

Meditrans na COVID-19 wydał 17 mln zł. Budżet na 2021 r. zmniejszony

Pierwsza dalekobieżna linia zacznie kursować w styczniu

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone