SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Przez ciszę nocną samolot z polskimi piłkarzami nie wyląduje na Okęciu

Lotnisko Chopina/fot. Wistula/CC BY-SA 3.0

– Polscy piłkarze po powrocie z meczu w Macedonii nie będą mogli wylądować na Lotnisku Chopina – żalił się w internecie prezes PZPN-u Zbigniew Boniek. Wszystko dlatego, że na Okęciu obowiązuje tzw. cisza nocna. Nie dotyczy ona tylko lotów wojskowych, rządowych i medycznych.

– Poza tymi wyjątkami zakaz lądowań obowiązuje wszystkie samoloty od północy do piątej rano – wyjaśnia Piotr Rudzki – rzecznik Lotniska Chopina. – Jest nam bardzo przykro, że doszło do takiego zdarzenia, jednak dobro okolicznej społeczności i mieszkańców jest tutaj nadrzędny – dodaje.

Zakaz lądowania w godzinach nocnych na lotnisku Chopina – po apelu mieszkańców – wprowadzono w marcu ubiegłego roku. – Musimy wrócić do stolicy, więc wylądujemy w Modlinie. To już ustaliliśmy – tłumaczy Jakub Kwiatkowski – rzecznik Polskiego Związku Piłki Nożnej.

– Ostanie mecze eliminacyjne do Mistrzostw Świata miały miejsce w 2017 roku, więc przed wprowadzeniem tego zakazu. Decyzja już zapadła, najbliższy mecz siódmego czerwca, który będziemy rozgrywać w Macedonii. Zaraz po jego zakończeniu udajemy się na lotnisko i lotem czarterowym wracamy do Polski. Będziemy lądować na lotnisku w Modlinie – dodaje.

Piłkarzom zależy na nocnym lądowaniu, bo dwa dni po powrocie (10 czerwca) mają mecz z Izraelem na Stadionie Narodowym w Warszawie. Muszą mieć czas na regenerację – usłyszeliśmy w PZPN.

Czytaj też:

„CPK powinien sfinansować inwestor z Azji”. Raport kancelarii prawnej

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone