SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Są odbiory Marsa i Żołnierskiej, wkrótce pozwolenie

fot. RDC

Wojewódzki nadzór budowlany sprawdził, czy wyremontowany odcinek Marsa i Żołnierskiej jest zgodny z dokumentacją. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych złożył wniosek o odbiór jeszcze w czerwcu. Wyniki kontroli są pozytywne, ale kierowcy muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość.

Jak informuje rzecznik Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych Małgorzata Gajewska, na miejscu pojawili się urzędnicy nadzoru. – Wyniki kontroli są pozytywne, po otrzymaniu pozwolenia, w tydzień wdrożymy stałą organizację ruchu – mówi.

ZMID spodziewa się, że uzyska taką decyzję w poniedziałek. To oznacza, że kierowcy pojadą nowym odcinkiem nie wcześniej, niż 26 sierpnia.

Miesiące oczekiwania

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych złożył wniosek o pozwolenie na użytkowanie na początku czerwca. Wtedy nadzór budowlany poinformował, że przekłada uzupełnienie dokumentacji na 9 lipca.

Dziewiątego lipca otrzymaliśmy pismo, że dokumentacja musi zostać uzupełniona. Na miejscu budowy musi zostać przeprowadzona kontrola – mówiła w lipcu Radiu dla Ciebie Małgorzata Gajewska ze ZMID-u. – Oficjalne oddanie do użytku nastąpi po wydaniu pozwolenia na użytkowanie przez wojewódzki inspektorat nadzoru budowlanego – dodała.

Remont pięciokilometrowego odcinka Żołnierskiej ma znacznie ułatwić wyjazd z miasta w kierunku Ząbek czy Marek. Powstały tam nowe jezdnie, wiadukty nad torami i skrzyżowaniami, ścieżki rowerowe oraz chodniki.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone