SŁUCHAJ ONLINE
MENU

GDDKiA: S8 z Janek do Mszczonowa gotowa na początku października

S8/fot. GDDKiA

Jak przekonuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, w ciągu miesiąca powinien być gotowy odcinek trasy S8 od Janek do Mszczonowa. Prace prowadzone są jeszcze tylko na jednej nitce drogi, druga jest już w całości przejezdna.

Na początku października powinny zakończyć się prace odbiorowe i liczymy, że w tym samym czasie uzyskamy pozwolenia na użytkowanie drogi – powiedział rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Jan Krynicki.

Co udało się zrobić?

Na odcinku od Janek do Mszczonowa powstaje odcinek drogi ekspresowej o długości ok. 21,5 km z węzłami drogowymi, obiektami inżynierskimi, miejscami obsługi podróżnych i obwodem utrzymania drogi.

W ramach prac zakończono już przebudowę dróg lokalnych w niezbędnym zakresie, budowę dróg dojazdowych dla obsługi terenów przyległych, budowę przejść dla zwierząt. „Ponadto inwestycja objęła przebudowę urządzeń towarzyszących z zakresu branż: telekomunikacyjnej, energetycznej, gazowej, sanitarnej” – podawała GDDKiA.

Wybudowano 12 wiaduktów, 3 mosty, 6 kładek dla pieszych, 1 przejście dla dużych zwierząt oraz przepusty z funkcją przejścia dla zwierząt. Powstały także cztery węzły (Żabia Wola, Siestrzeń, Młochów oraz Nadarzyn) oraz cztery Miejsca Obsługi Podróżnych (Krze, Żabia Wola, Przeszkoda, Urzut).

Koszt inwestycji to ok 1,3 mld zł.

Czytaj też:

Zbyt drogie oferty na dokończenie projektu i budowy S8 Marki-Kobyłka

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone