SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

S7 z Kiełpina do połączenia z S8 tylko z dwoma węzłami? Bielany przeciwne

fot. GDDKiA

Trasa S7 z Kiełpina do połączenia z S8 tylko z dwoma węzłami – wynika z planów Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Drogowcy chcą w ramach inwestycji wybudować zjazdy na Wólkę Węglową i ul. gen. Maczka. Z planów wypadł drugi węzeł na Bielanach – Janickiego.

Na razie nie budujemy tego węzła, ale zostawiamy rezerwę terenową – zapowiada rzeczniczka GDDKiA Małgorzata Tarnowska. – Jego realizacja wynika wprost z połączenia S7 z przyszłą trasą Mostu Północnego. Jest to inwestycja m.st. Warszawy. Będzie on mógł być realizowany między innymi po uzyskaniu przez miasto decyzji środowiskowej na realizację trasy Mostu Północnego i włączenia jej do drogi S7 – wyjaśnia.

Ta decyzja nie spodobała się mieszkańcom Młocin. Ich zdaniem jedyny węzeł na Wólce Węglowej sprawi, że zakorkują się tutejsze ulice. Dlatego chcą także i jego wykreślenia z planów.

Rezygnacja z obu węzłów oznaczałaby, że trasa nie ma żadnego sensu dla Bielan – komentuje wiceburmistrz Włodzimierz Piątkowski. – Budowa trasy szybkiego ruchu polegająca na tym, że komunikacja odbywałaby się pomiędzy zjazdami w Łomiankach i na Bemowie, dla dzielnicy Bielany kompletnie jest zbędna. Dlatego też zabiegamy o przywrócenie budowy węzła Bielany-Janickiego – mówi.

Tydzień temu GDDKiA poinformowała, że Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska rozpatrzył odwołania od decyzji środowiskowej dla inwestycji. Utrzymał ją w mocy i dokonał w niej zmian.

To oznacza, że drogowcy mogą przygotowywać się do przetargu na kolejny etap inwestycji.

Czytaj też:

Trzecie podejście do odbioru tunelu POW przez strażaków

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone