SŁUCHAJ ONLINE
MENU

S. Potapowicz: spór polityczny zaostrza się, podziały niepokoją

fot. RDC

– Temperatura sporu politycznego osiągnęła szczyt. Przestajemy rozmawiać na tematy istotne dla Polaków – tak trwającą kampanię wyborczą opisał Sławomir Potapowicz. Przewodniczący warszawskiej Nowoczesnej był gościem audycji „Polityka w południe”.

Emocje wśród wyborców są znacznie wyższe niż jeszcze kilka lat temu – przekonywał kandydat w wyborach do parlamentu z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

Bardzo dobrze widać polaryzację w społeczeństwie. To nie jest tak, że tylko politycy są podzieleni – zaznaczył Potapowicz. – Widać to bardzo wyraźnie – są wyrazy sympatii, ale i wulgaryzmy, przepychanki słowne. To niepokojące – powiedział szef warszawskich struktur Nowoczesnej.

Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 13 października.

Raport komisji weryfikacyjnej

Potapowicz odniósł się również do raportu prac komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. – Ten raport przedstawia wyrywkową część całej sprawy – uważa polityk. – Prezentujemy informacje dotyczące prac komisji na bieżąco (…) Poza tym, komisja badała głównie czas, kiedy miastem rządziła Platforma Obywatelska. Wcześniejsze wątki nie są poruszone – podkreślił.

Potapowicz dodał, że w raporcie pominięta jest kwestia Jakuba R. – jednej z głównych postaci afery reprywatyzacyjnej. – Brak tego przesłuchania, o które zabiegaliśmy, jest moim zdaniem bardzo istotnym uszczerbkiem, który zaciera obraz reprywatyzacji w Warszawie – stwierdził gość RDC.

Komisja przez ponad dwa lata działalności przeanalizowała stan prawny prawie 1300 nieruchomości – we wtorek zaprezentowała główne założenia raportu.

Głosowanie nad nim ma odbyć się w przyszłym tygodniu.

Posłuchaj:

Polityka w południe: Sławomir Potapowicz

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone