SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Legia z Florą na dwóch napastników? „Nie wszystkich na to stać”

fot. PAP/Andrzje Lange

Legia powinna zmienić ustawienie i grać bardziej ofensywnie – uważa Sylwester Czereszewski, były piłkarz Wojskowych i reprezentacji Polski. Gość „Magazynu sportowego” RDC zaapelował do trenera mistrzów Polski o grę dwoma napastnikami. Dziś legioniści rozegrają pierwszy mecz 2. rundy eliminacji Ligi Mistrzów z Florą Tallin.

Sylwester Czereszewski uważa, że Legia powinna ryzykować i grać do przodu – w dotychczasowych meczach bieżącego sezonu w linii ataku wystawiany był jeden zawodnik, nowo pozyskany reprezentant Azerbejdżanu Mahir Emreli. Według Czereszewskiego, trener Czesław Michniewicz powinien stawiać na niego w duecie z królem strzelców Ekstraklasy, Czechem Tomasem Pekhartem.

Daj Boże, żeby grał razem z Pekhartem, bo wtedy Pekhart będzie mógł wykorzystać potencjał Emreliego. Wiadomo, że nie wszystkie zespoły stać na to, żeby grać dwójką napastników. Jednak uważam, że Legia grając u siebie, powinna wykorzystać ten potencjał i w większości meczów Ekstraklasy grać na dwóch napastników – mówił w Radiu dla Ciebie były piłkarz Legii i reprezentacji.

Dziennikarz, komentator – Cezary Olbrycht uważa zaś, że trener Legii nie zmieni taktyki. – Michniewicz lubi grać na jedną „dziewiątkę”. Wydaje się, że o miano napastnika numer jeden będą walczyć Emreli z Pekhartem. To, że na razie gra Emreli, to nie dlatego, że wygrywa na starcie tę rywalizację. To jest pokłosie mistrzostw Europy. Mimo że Pekhart zagrał raptem kilka minut, to cały czas był aktywny, cały czas trenował, więc na pewno brakowało mu tego odpoczynku – mówił Olbrycht.

Mahir Emreli w trzech oficjalnych meczach Legii strzelił trzy bramki, a Tomas Pekhart, który niedawno wrócił z Euro, jedną.

Dziś, w pierwszym spotkaniu drugiej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów Legia zagra z estońską Florą Tallin. Z kolei w sobotę meczem z Wisłą Płock rozpocznie rozgrywki Ekstraklasy.

Czytaj też:

Marek Papszun przed meczem o Superpuchar: mamy swoje ambicje

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone