SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Proces ws. reprywatyzacji. Na ławie oskarżonych były wiceszef BGN

Oskarżony Jakub R. na korytarzu Sądu Okręgowego w Warszawie/fot. PAP/Radek Pietruszka

Przed Sądem Okręgowym w Warszawie rozpoczął się jeden z tak zwanych dużych procesów w sprawie stołecznej reprywatyzacji. Chodzi między innymi o działki przy Pałacu Kultury i Nauki. Wśród oskarżonych jest między innymi były wicedyrektor Biura Gospodarki Nieruchomościami w stołecznym magistracie Jakub R., jego rodzice oraz były dziekan stołecznej palestry.

Oskarżeni mają przeróżne zarzuty. Najpoważniejsze są zarzuty o charakterze korupcyjnym, płatnej protekcji, oszustwa na znaczną szkodę majątkową – tłumaczy Krzysztof Sztur z Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu.

Akt oskarżenia, przygotowany przez wrocławskich śledczych, wpłynął do sądu jesienią zeszłego roku i liczy 112 stron, kolejne 278 to uzasadnienie i załączniki. – Naszym zdaniem zgromadzone dowody jak najbardziej potwierdzają sprawstwo oskarżonych – dodaje Sztur.

Będę wnioskowała o uniewinnienie mojego mocodawcy od wszystkich postawionych mu w tej sprawie zarzutów – komentuje adwokat Beata Czechowicz – obrońca Jakuba R.

Zarzuty, które prokuratura postawiła oskarżonym dotyczą kilkudziesięciu nieruchomości. Chodzi między innymi o nieprawidłowości związane z ich zwrotem, ale też z wypłatą za nie odszkodowań.

Obrończyni oskarżonego wniosła o odroczenie rozprawy, sąd jednak odrzucił wniosek. Prokurator rozpoczął odczytywanie aktu oskarżenia, który liczy 112 stron. Pierwszymi przesłuchiwanymi mają być Jakub R. i jego matka. Posiedzenie zostanie wznowione we wtorek.

Czytaj też:

Afera reprywatyzacyjna. CBA zatrzymało byłego prezesa reaktywowanej warszawskiej spółki

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone