SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Wiceprezydent Maciej K. na ławie oskarżonych. Znamy datę procesu

fot. RDC

18 września rozpocznie się proces wiceprezydenta Ostrołęki. Maciej K. jest oskarżony o zatajenie prawdy w oświadczeniu majątkowym. Miał to zrobić czterokrotnie. Chodzi o niewpisanie pożyczki w kwocie 15 tys. zł.

Grozi mu do 8 lat więzienia – mówi rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce Elżbieta Edyta Łukasiewicz.

Sam oskarżony uważa, że sprawa jest „typową zemstą polityczną”.

Z ustaleń prokuratury wynika, że K. miał dopuścić się zatajenia prawdy w oświadczeniu majątkowym czterokrotnie. Według informacji podanych przez Prokuraturę Okręgową w Ostrołęce, chodzi o „zatajenie zobowiązania pieniężnego w postaci pożyczki w wysokości 15 tys. zł z dnia 20 lipca 2017”.

Czterokrotnie

K. nie zawarł tego zobowiązania w oświadczeniach złożonych w kwietniu 2018 r., we wrześniu 2018 r. oraz w grudniu 2018 r. Trzy oświadczenia zostały złożone, gdy K. pełnił funkcję radnego Rady Miasta Ostrołęki, a jedno, gdy został już powołany na stanowisko wiceprezydenta miasta.

Maciej K. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu do 8 lat więzienia. Wobec wiceprezydenta Ostrołęki nie zastosowano żadnych środków zapobiegawczych.

Zdaniem oskarżonego „sprawa jest typową zemstą polityczną”. K. w komentarzu udzielonym mediom zapowiedział, że „udowodni przed sądem, że oświadczenia majątkowe wypełnił zgodnie z prawdą”.

Zawiadomienie

Anonimowe zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez obecnego wiceprezydenta miasta wpłynęło do ostrołęckiej prokuratury w grudniu ubiegłego roku. Dotyczyło ono jednego z oświadczeń majątkowych złożonych przez K. Sprawa została skierowana na policję celem weryfikacji okoliczności wskazanych w anonimie.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone