SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa. Ruszają zajęcia dla dzieci

fot. PAP/Paweł Supernak

Od piątku – w dawnych miastach wojewódzkich – Warszawie, Radomiu, Siedlcach, Ostrołęce, Ciechanowie i Płocku – ruszają specjalne zajęcia dla dzieci w ramach Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa.

Mówimy tu o różnych jego wymiarach – tłumaczy wojewoda Konstanty Radziwiłł. – Zarówno tych, które wiążą się z pobytem dziecka w szkole, związane z korzystaniem z różnych uciech wakacyjnych, bezpieczeństwo nad wodą. Bezpieczne korzystanie z internetu, tabletu, komputera, telefonu – wymienia.

– Szczególnie chcemy uczyć dzieci ruchu drogowego przez egzaminy na kartę rowerową – dodał wojewoda. – Dziecko w podstawowym zakresie dowiaduje się o zasadach ruchu drogowego, znakach drogowych, jak zachowywać się w sytuacji wypadku drogowego, zarówno jeśli chodzi o kwestie formalne, jak i o udzielanie pierwszej pomocy – podkreśla.

Przyjemne i pożyteczne

Od poniedziałku do piątku w miastach będą organizowane specjalne pikniki.

Szczególnie zapraszamy szkoły, przedszkola, ale też rodziców z dziećmi – mówi mazowiecka kurator oświaty, Aurelia Michałowska. – Abyście państwo poszli na te pikniki, zobaczyli, wzięli w nich udział. To będzie ciekawe przeżycie, świetna zabawa ale i też dobra okazja by utrwalić sobie zasady bezpieczeństwa – zapewnia.

Mazowiecki Tydzień bezpieczeństwa potrwa do 20 maja.

Czytaj też:

Przejścia naziemne i więcej zieleni. Rondo Dmowskiego otwarte

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone