SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Rusza sezon letni nad Wisłą w stolicy. Wielkie otwarcie w ten weekend

Sezon letni nad Wisłą/fot. RDC

W sobotę oficjalne otwarcie sezonu letniego nad Wisłą. Otwarte zostaną kolejne plaże, ruszają też stołeczne promy. Z tej okazji w najbliższy weekend 21 i 22 maja szereg wydarzeń skupionych przede wszystkim w okolicy Portu Czerniakowskiego.

Inaugurujemy sezon i go otwieramy. Dzielnica Wisła, to takie miejsce, gdzie wszyscy są mile widziani, gdzie można bardzo dobrze spędzić czas w bardzo różny sposób. Staramy się, aby tu odbywało się mnóstwo przeróżnego rodzaju wydarzeń kulturalnych i sportowych. Staramy się aby ta okolica tętniła życiem i to zarówno na bulwarach – w sposób bardzo uporządkowany, jak i w sposób trochę bardziej dziki. Każdy tutaj znajdzie coś dla siebie – powiedział w piątek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Plaże otwarte dla mieszkańców

W przeciągu najbliższych dni zostaną otwarte kolejne plaże: Żoliborz, Zoo, Poniatówka, Saska Kępa i w dzielnicy Wawer – plaża Romantyczna, gdzie można przepłynąć na drugi brzeg drewnianą szkutą. Wracają promy: Pliszka, Słomka i Wilga. W święto Warszawy, 4 czerwca odbędą się regaty pod patronatem prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Zależy nam, żeby tutaj nad Wisłą było kolorowo, żeby wszyscy mogli korzystać z tych atrakcji, które przygotowujemy – podsumował.

W tym roku ratusz przeznaczył, w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych 200 tysięcy zł na zajęcia, które przez sport będą edukować młodszych i starszych warszawiaków. Dzięki budżetowi obywatelskiemu dostępne są również rejsy edukacyjne po Wiśle w towarzystwie przyrodników.

Wyremontowane zostały ścieżki rowerowo-piesze po obu stronach Wisły. Powstał nowy odcinek drogi rowerowej od mostu Świętokrzyskiego do mostu Gdańskiego. Dostawiono ponad 200 nowych śmietników oraz dodatkowe ławki.

Port Czerniakowski na weekend

Oficjalna inauguracja sezonu nastąpi w sobotę. – Zaprosiłem nad Wisłę burmistrza czeskiej Pragi, który będzie u nas z wizytą. Zdeněk Hřib bardzo się ucieszył – powiedział prezydent Warszawy.

Wszystkie wydarzenia zaplanowane na najbliższy weekend skupione będą w okolicy Portu Czerniakowskiego. Na mieszkańców czekają zajęcia na wodzie dla każdej grupy wiekowej – szkolenia i warsztaty z żeglarstwa, wioślarstwa i kajakarstwa.

Na lądzie odbędą się warsztaty dla całej rodziny – od haftu, przez sitodruk po taniec. Będą dostępne w letnich klubokawiarniach usytuowanych między bulwarem Flotylli Wiślanej, a Portem Czerniakowskim. W restauracjach i barach – Grunt i Woda, Pawilon Fala, Miami Wars oraz Miejsce – czeka też specjalne, weekendowe menu polsko-ukraińskie.

Sercem wydarzenia będzie scena na Płycie Desantu. Wystąpi na niej grupa Granda z Urzecza, zagrają też zespoły folkowe – polskie Sutari oraz gwiazda z Kijowa Go_A.

W niedzielę odbędzie się spacer z przewodnikiem wokół Portu Czerniakowskiego. Wieczorem na Bulwar Flotylli Pińskiej wystąpi Karolina Cicha & Spółka.

Przewodnicząca komisji ds. ochrony środowiska radna Renata Niewitecka przypomniała, że zarówno na bulwarach, jak i na Poniatówce można legalnie spożywać alkohol. – Życzę wszystkim bardzo dobrej i bezpiecznej zabawy. Zachęcam do spędzania tutaj wolnego czasu – powiedziała.

Czytaj też:

Od poniedziałku nowy komendant stołecznej Straży Miejskiej

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone