SŁUCHAJ ONLINE
MENU

COVID-19. Rząd zachęca do szczepień. Cezary Pazura twarzą kampanii

fot. Cezary Pazura - profil oficjalny/Facebook

Centrum Informacyjne Rządu poinformowało w sobotę o kolejnej odsłonie kampanii informacyjnej Narodowego Programu Szczepień. Od 1 stycznia w spotach radiowych do szczepień zachęca aktor Cezary Pazura.

ZOBACZ AKTUALNĄ MAPĘ ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM W POLSCE

„Od 1 stycznia w radiu możemy usłyszeć znajomy głos zachęcający do szczepień przeciw COVID-19. Cezary Pazura – znany i lubiany polski aktor oraz ambasador akcji #SzczepimySię, w krótkich spotach radiowych promuje rzetelne informacje na temat szczepionek” – podało CIR w sobotę.

Cezary Pazura twarzą kampanii

Pazura informuje słuchaczy radia, że szczepionki przeciw COVID-19 są bezpieczne, ponieważ „przeszły rygorystyczne testy i zostały dopuszczone do obrotu przez Europejską Agencję Leków oraz Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych”. Aktor zapewnia też, że osoby zaszczepione są mniej narażone na zachorowanie na COVID-19, a w przypadku zachorowania „szczepionka zapewnia łagodniejszy przebieg i mniej powikłań”.

Premier Mateusz Morawiecki napisał w czwartek na Facebooku, że „Narodowy Program Szczepień to nasz bilet do normalności. Po tym, jak wytrwaliśmy 9 miesięcy wystarczy byśmy z niego skorzystali”. Premier zadeklarował zaszczepienie się przeciw COVID-19.

Kampanię informacyjną #SzczepimySię wsparli także aktorzy: Mateusz Banasiuk i Stanisław Banasiuk. W krótkim materiale wideo, który można zobaczyć w telewizji oraz internecie ojciec i syn zachęcają do zaszczepienia się przeciw COVID-19. W ślad za spotem wideo, wystartował także spot radiowy. Na ulicach miast całego kraju zawisły billboardy. Akcja #SzczepimySię obecna jest również w mediach społecznościowych.

Strona internetowa, całodobowa infolinia

Kancelaria Premiera uruchomiła stronę internetową gov.pl/szczepimysie, gdzie znajdują się kompleksowe informacje. CIR informuje, że działa również całodobowa infolinia Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, dostępna pod numerem 989.

Czytaj też:

Jak zaszczepić się przeciw COVID-19? Etapy, zapisy, procedury [SPRAWDŹ]

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone