SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Rusza remont szpitala w Rudce. Ma być gotowy na czas, mimo poślizgu

Szpital im. dr. Teodora Dunina w Rudce/fot. Wikimedia Commons

Z trzymiesięcznym opóźnieniem rusza remont budynku głównego szpitala w Rudce. To największa, warta 53 miliony inwestycja, jaką w najbliższych latach wykona Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach, którego Rudka jest częścią. Mimo poślizgu, lecznica ma być gotowa w założonym wcześniej terminie.

Powód opóźnień to zacięta walka o tak duży kontrakt. Inwestycja zapewnia bowiem pracę przez dwa lata. Walczyło o nią pięć podmiotów i nie wszystkim spodobał się wynik przetargu.

Dwukrotnie byliśmy w KIO, a pozostali oferenci skarżyli nasze wybory. Jednak zawsze okazywało się, że to my mieliśmy rację. Została wybrana oferta z godziwą, niższą ceną, niż planowaliśmy – mówi prezes Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach Marcin Kulicki.Wykonawca już wszedł na teren budowy

W ubiegłym tygodniu wykonawca wyłoniony w drodze przetargu wszedł już na teren budowy. W tej chwili stworzony został też harmonogram prac, a więc prace ruszają pełną parą. Na dzień dzisiejszy harmonogram jest tak budowany, aby inwestycja nie miała opóźnień. Są to dwa lata – mówi prezes Marcin Kulicki.

W efekcie w Rudce powstanie centrum opieki długoterminowej i rehabilitacji osób z chorobami kardiologicznymi, neurologicznymi czy układu oddechowego.

Remont sfinansuje urząd marszałkowski – w tym roku zaplanował na to 30 milionów złotych.

Czytaj też:

Siedlce kupią w tym roku pierwsze auto elektryczne dla urzędników

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone