SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Rusza remont krajowej „62” w Płocku. Kierowców czekają utrudnienia

Archiwum. Fot. radom.pl

W Płocku ruszył w środę remont ul. Kutnowskiej, biegnącej drogą krajową nr 62 w lewobrzeżnej części miasta. Prace potrwają do października. W tym czasie ruch pojazdów na trasie, w miejscu robót, będzie odbywał się wahadłowo. Koszt inwestycji to prawie 5 mln zł.

W związku z remontem, dla planujących podróż drogą krajową nr 62 przez Płock od strony Kutna lub w przeciwnym kierunku, zalecane są objazdy ul. Krakówka lub Trasą ks. Jerzego Popiełuszki – poinformował we wtorek Hubert Woźniak z płockiego Urzędu Miasta.

Jak wyjaśnił, roboty, polegające głównie na wymianie pofałdowanej asfaltowej nawierzchni, obejmą odcinek drogi krajowej nr 62 na ul. Kutnowskiej od skarpy w dzielnicy Góry do wjazdu do dzielnicy Radziwie na lewym brzegu Wisły.

Koszt inwestycji to ponad 4,9 mln zł, z czego ponad 2,3 mln zł to dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej ministra infrastruktury – powiedział Woźniak. Dodał, że wykonawcą przedsięwzięcia, którego zakończenie przewidywane jest w pierwszej połowie października, będzie konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Budowlanych z Gostynina oraz Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane „Waskop”.

Wahadło

Przejazd ul. Kutnowską został częściowo zamknięty w środę rano. Od tej pory, do zakończenia prac, ruch będzie odbywał się tam wahadłowo

Droga krajowa nr 62 w dzielnicy Radziwie w Płocku i biegnąca tamtędy ul. Kutnowska to odcinek trasy łączącej – poprzez most na Wiśle im. Legionów Marszałka Józefa Piłsudskiego – lewobrzeżną i prawobrzeżną część miasta. Alternatywne połączenie to objazd ul. Krakówka lub Trasą ks. Jerzego Popiełuszki i prowadzącą tamtędy drogą krajową nr 60 przez Most im. Solidarności.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone