SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Rusza przetarg na budowę torów tramwajowych wzdłuż ul. Kasprzaka

fot. UM Warszawa

Nowe tory tramwajowe wzdłuż ulicy Kasprzaka w Warszawie. Miasto ogłosiło przetarg na prace budowlane. Według założeń, tramwaj ma umożliwić szybki dojazd do stacji metra przy rondzie Daszyńskiego i do centrum stolicy.

Na 2,3 km trasy między ulicami Wolską a Skierniewicką wybudowane będą nowe tory. Istniejące, o długości ok. 1,2 km na Wolskiej i Kasprzaka, zostaną zmodernizowane. Pasażerowie będą mogli korzystać z sześciu nowych przystanków: przy Płockiej, przy przystanku kolejowym Warszawa Wola oraz przy ul. Ordona.

Trasa będzie biegła wzdłuż rozbudowujących się osiedli na Odolanach. Tory na Kasprzaka, tak jak na Grochowskiej, będą obsadzone zielenią. Nowa trasa ma zapewnić szybki dojazd do dwóch stacji metra – Rondo Daszyńskiego i Rondo ONZ. Czas przejazdu po nowo wybudowanym odcinku trasy nie przekroczy 15 minut. W przyszłości trasa wzdłuż Kasprzaka będzie mogła się łączyć z dwoma innymi w kierunku stacji Warszawa Zachodnia.

Jak długo potrwa budowa?

Według planów, budowa nowej trasy tramwajowej zostanie zakończona w 2023 roku. Wykonawca na zrealizowanie prac budowlanych będzie miał 20 miesięcy. Do tego czasu nie będą wliczane trzymiesięczne okresy zimowe od połowy grudnia do połowy marca. Jeśli jednak pogoda na to pozwoli, wykonawca będzie miał możliwość realizacji robót również w tym okresie.

Szacunkowy koszt całej inwestycji wyniesie blisko 196 mln zł netto. Częścią inwestycji jest też przebudowa infrastruktury Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Czytaj też: Będzie kolejny termin przetargu na remont placu Pięciu Rogów

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone