SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Warszawa ogłasza przetarg na przebudowę ronda Dmowskiego

fot. UM Warszawa

Przebudowa ronda Dmowskiego wchodzi w pierwszy etap. Stołeczny ratusz ogłosił przetarg na utworzenie przejść dla pieszych. – To miejsce to symbol niedostępności architektonicznej naszego miasta – powiedział wiceprezydent Michał Olszewski.

Jest to oczywiście dziedzictwo epoki, w której powstawała Warszawa powojenna. Epoki, w której dominowały samochody i ruch pieszy nie był traktowany jako priorytetowy. Stąd też duże wysiłki, które czynimy teraz, aby dać pieszym możliwość pokonywania tych barier architektonicznych czy też tras w sposób wygodny – tłumaczył Michał Olszewski.

Same przejścia będą oddalone od ronda. Powstaną m.in. wzdłuż ul. Żurawiej czy Poznańskiej, jednak – jak zaznaczył wiceprezydent – nie będzie to docelowe rozwiązanie.

Za kilka lat całe miejsce zmieni się podczas przebudowy linii średnicowej – dodał. – Zostanie przebudowane całe rondo, skrzyżowanie zgodnie też z założeniami, jakie towarzyszą planowi, dzięki czemu będą możliwe również przejścia w bezpośrednim sąsiedztwa ronda – wyjaśnił.

Nowe przejścia mają też być ułatwieniem dla pasażerów komunikacji miejskiej – dodał dyrektor Zarządu Dróg Miejskich Łukasz Puchalski. – Poszerzymy przystanki tramwajowe. Kto korzysta z tramwajów, wysiadając chociażby pod hotelem Polonia, wie jak bardzo niekomfortowy jest to przystanek, jak trudno wysiąść, zwłaszcza z drugiego tramwaju. To się zmieni. Szerokość platformy przystankowej będzie miała trzy metry. A dzisiaj w najwęższym miejscu ma niespełna półtora metra – zapewnił.

Otwarcie ofert w przetargu planowane jest na przełomie kwietnia i maja. Wykonawca będzie miał pół roku na realizację inwestycji. Jej łączna wartość to 12 mln zł.

Czytaj też:

Kolejne automatyczne toalety staną w stolicy. Będą w pięciu parkach

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone