SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Warszawa. Rozszczelniona butla z gazem. Zakończyła się akcja służb

fot. Straż Miejska

Akcja ewakuacyjna trzech budynków przy ulicy Banacha, którą wszczęto po tym jak w czwartek po południu z samochodu dostawczego wypadły butle z gazem, dobiega końca. Straż pożarna ewakuowała sto osób. Nie było osób poszkodowanych.

Mł. bryg. Karol Kierzkowski, rzecznik prasowy mazowieckiej straży pożarnej, poinformował, że podejrzewano wyciek butli z gazem, jednak po jej sprawdzeniu nie stwierdzili, by doszło do jej rozszczelnienia. – Strażacy nie wykryli stężeń wybuchowych, nie widać żadnego wycieku. Butla zostanie przewieziona do zbiornika tymczasowego na Polach Mokotowskich, gdzie będzie dalej zapobiegawczo chłodzona – powiedział.

Informacja o zdarzeniu wpłynęła do służb po godz. 12. Jak przekazał zespół prasowy stołecznej policji, na samochodzie dostawczym najprawdopodobniej w wyniku gwałtownego hamowania przewróciły się butle z gazem.

Wypadły trzy butle z acetylenem, cztery z wodorem i dwie z tlenem. Jedna butla się rozszczelniła, nie wiadomo, czy to była ta z acetylenem. W tym momencie chłodzimy butlę – ta procedura jest konieczna, kiedy ma się do czynienia z acetylenem, zwłaszcza jak substancja jest mocno wstrząśnięta, żeby uniknąć eksplozji – powiedział mł. bryg. Karol Kierzkowski, rzecznik prasowy mazowieckiej straży pożarnej.

Przygotowujemy ewakuację dwóch pobliskich wieżowców, na miejsce przybyło sześć samochodów pożarnych i dwudziestu czterech strażaków – mówił przed godziną 14 Kierzkowski.

Na czas działań strażaków policja zadecydowała o zamknięciu dla ruchu całej ulicy Banacha.

Jak poinformowano na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego, wskutek zdarzenia zmieniono trasy tramwajów linii 1, 14, 25 i autobusów linii 136, 172 i 186.

Przed godziną 15 straż pożarna poinformowała, że nie wykryto stężeń wybuchowych oraz podwyższonej temperatury butli. Profilaktycznie jednak zostałaschłodzona w zbiorniku wodnym na Polu Mokotowskim.

Czytaj też: Jest śledztwo ws. wybuchu butli z gazem na Bemowie

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone