SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dziewczyny na Politechniki”

Ruszyła ogólnopolska akcja „Dziewczyny na Politechniki”. Dni otwarte na uczelniach ścisłych mają zachęcić panie do studiowania kierunków inżynieryjnych. W akcji uczestniczą wykładowcy, pracodawcy oraz same studentki. Dziewczyny w kaskach i odblaskowych kamizelkach można spotkać między innymi na Politechnice Warszawskiej.

Studentka inżynierii chemicznej i procesowej Joanna Kobek zauważa, że na jej roku studiuje więcej kobiet niż panów. Dostrzega także, że ogólna liczba studentek na Politechnice Warszawskiej wzrasta. – Wystarczy dobrze czuć się w przedmiotach ścisłych, mieć samozaparcie, determinację i chęci nauki. Dzięki tym cechom dziewczyny mogą sobie świetnie poradzić na kierunkach technicznych. Po nich jest więcej możliwości znalezienia pracy w kraju i za granicą – mówi studentka.

O tym, że warto studiować nauki ścisłe przekonują też przedsiębiorcy. Ewa Wiązek z jednej z firm inżynieryjnych wskazuje, że na rynku jest zapotrzebowanie na absolwentki kierunków ścisłych. – Przygotowałyśmy stanowisko, by pokazać dziewczynom, iż nasza firma jest zainteresowana przyjmowaniem nowych osób po studiach technicznych. Zależy nam na tym, aby były to też kobiety i aby w przyszłości mogły realizować się na stanowiskach menedżerskich. Chcemy także, by odpowiadały za realizowane zadania i strategie – dodaje.

W akcji promującej nauki ścisłe wśród dziewcząt bierze udział 15 polskich uczelni.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone