SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dziewczyny na Politechniki”

Ruszyła ogólnopolska akcja „Dziewczyny na Politechniki”. Dni otwarte na uczelniach ścisłych mają zachęcić panie do studiowania kierunków inżynieryjnych. W akcji uczestniczą wykładowcy, pracodawcy oraz same studentki. Dziewczyny w kaskach i odblaskowych kamizelkach można spotkać między innymi na Politechnice Warszawskiej.

Studentka inżynierii chemicznej i procesowej Joanna Kobek zauważa, że na jej roku studiuje więcej kobiet niż panów. Dostrzega także, że ogólna liczba studentek na Politechnice Warszawskiej wzrasta. – Wystarczy dobrze czuć się w przedmiotach ścisłych, mieć samozaparcie, determinację i chęci nauki. Dzięki tym cechom dziewczyny mogą sobie świetnie poradzić na kierunkach technicznych. Po nich jest więcej możliwości znalezienia pracy w kraju i za granicą – mówi studentka.

O tym, że warto studiować nauki ścisłe przekonują też przedsiębiorcy. Ewa Wiązek z jednej z firm inżynieryjnych wskazuje, że na rynku jest zapotrzebowanie na absolwentki kierunków ścisłych. – Przygotowałyśmy stanowisko, by pokazać dziewczynom, iż nasza firma jest zainteresowana przyjmowaniem nowych osób po studiach technicznych. Zależy nam na tym, aby były to też kobiety i aby w przyszłości mogły realizować się na stanowiskach menedżerskich. Chcemy także, by odpowiadały za realizowane zadania i strategie – dodaje.

W akcji promującej nauki ścisłe wśród dziewcząt bierze udział 15 polskich uczelni.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone