SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Rozpoczęła się budowa szpitala wojskowego w Legionowie

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak fot. PAP/Tomasz Gzell

Rusza budowa nowego szpitala w Legionowie, filii Wojskowego Instytutu Medycznego. – Pomoc otrzymają żołnierze, m.in. z 18. Dywizji Zmechanizowanej i dowództwa WOT, a także mieszkańcy – powiedział w środę minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Szef MON mówił, że szpital będzie otwarty dla wszystkich. Placówka – jak wskazał – będzie zapewniała bezpieczeństwo zdrowotne m.in. żołnierzy 18 Dywizji Zmechanizowanej, której dowództwo mieści się w Siedlcach, oraz Wojsk Obrony Terytorialnej, które z kolei mają dowództwo w Zegrzu. – Żeby szpital w Legionowie powstał, należało chcieć i potrafić. Chcieć to nawet za mało powiedziane, należało być zdeterminowanym, żeby do tego doprowadzić. I oto jest. Proces się rozpoczyna – powiedział minister.

Na ręce wykonawcy inwestycji Błaszczak przekazał poziomicę. – Poziomica dlatego, że jest symbolem dobrego i równego poziomu prowadzonych prac budowlanych – powiedział. – Chciałbym, aby później ta poziomica zawisła w hallu szpitala WIM w Legionowie, żeby była symbolem wysokiego poziomu usług medycznych – wyjaśnił.
W nowym szpitalu – jak wskazał – będzie funkcjonować sześć oddziałów.

Planowane jest utworzenie bloku składającego się z dwóch sal operacyjnych. Według założeń placówka będzie mogła hospitalizować jednocześnie około 90 pacjentów.

Czytaj też:

Umowa podpisana. Legionowo zyska nowy szpital wojskowy

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone