SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Rozgrywki piłkarskiej ekstraklasy zostaną przesunięte?

Gol Macieja Rosołka dla Legii/fot. PAP/Leszek Szymański

Chcemy dokończyć sezon ekstraklasy – deklaruje prezes zarządu ligi. Marcin Animucki dodaje, że rozpatrywanych jest wiele scenariuszy, w tym kolejnego przedłużenia sezonu, nawet kosztem późniejszego startu następnej edycji rozgrywek.

Pandemia wirusa spowodowała, że ligowe rozgrywki zostały przerwane w większości krajów europejskich. Dlatego przede wszystkim czekamy na decyzję europejskiej federacji piłkarskiej, co do nowego kalendarza – mówi Marcin Animucki.

Ale ekstraklasa i PZPN pracują także nad scenariuszami dokończenia sezonu. – To jest nasz priorytet – dodaje prezes zarządu Ekstraklasy SA. – Na razie rozgrywki w Polsce zostały zawieszone do 26 kwietnia, a liga miałaby się skończyć do 30 czerwca. Możliwe jest jednak, że sezon zostanie przedłużony, nawet kosztem późniejszego rozpoczęcia nowych rozgrywek – mówi Animucki.

Nad możliwymi rozwiązaniami pracuje specjalny sztab. Jest podzielony na cztery grupy: formalno-prawną, finansową, marketingową i sportową. Pierwsze spotkania – przeprowadzone zdalnie – odbyły się już w poprzednim tygodniu. Kolejne wideokonferencję mają się odbyć w najbliższych dniach.

Nadal nie jest wykluczone, że rozgrywki ligowe zostaną odwołane lub przedwcześnie zakończone. Wtedy obowiązywałaby obecna tabela ekstraklasy, a mistrzem Polski ogłoszona zostałaby Legia Warszawa.

Czytaj też:

Kibice Legii przekazali Centrum Zdrowia Dziecka 300 maseczek

PKO Ekstraklasa zawieszona co najmniej do 26 kwietnia

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone