SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Przetarg na rozbudowę lotniska w Radomiu jeszcze w tym tygodniu?

fot. fotopolska.eu

W tym lub na początku przyszłego tygodnia mogą zostać ogłoszone przetargi na rozbudowę Portu Lotniczego w Radomiu – dowiedzieli się dziennikarze RDC.

Jak powiedział rzecznik Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” Piotr Rudzki, przetargi będą dotyczyły wykonania projektów budowlanych oraz przeprowadzenia prac. – Szacujemy, że zostaną rozstrzygnięte jeszcze w tym roku, a prace ruszą jak najszybciej – podkreślił.

Dodał, że przetargi ruszą pod koniec tego lub na początku przyszłego tygodnia.

Sprzedaż lotniska

W lipcu 2018 roku Port Lotniczy Radom złożył do sądu wniosek „o wymuszoną sprzedaż ze wskazaniem przyszłego nabywcy lotniska”, czyli Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” (PPL), które zarządza m.in. Lotniskiem Chopina w Warszawie. W połowie września sąd ogłosił upadłość spółki i zatwierdził tzw. procedurę pre-pack, wskazując jako nabywcę PPL. Sąd zatwierdził warunki sprzedaży przedsiębiorstwa za cenę nie niższą niż 12,7 mln zł. Za taką właśnie kwotę PPL kupił w sobotę radomskie lotnisko.

We wtorek prezydent Radomia podpisał z kolei ostatnie dokumenty dot. przekazania PPL gruntów gminy i Skarbu Państwa, na których zlokalizowane jest radomskie lotnisko.

PPL chce stworzyć w Radomiu port komplementarny dla lotniska na Okęciu. Ma on zostać przystosowany do ruchu czarterowego i niskokosztowego. Koszt pierwszej fazy inwestycji rozbudowy portu lotniczego w Radomiu jest szacowany na 425 mln zł. Lotnisko miałoby zacząć działać w sezonie letnim w 2020 r.

Czytaj też:

PPL właścicielem lotniska w Radomiu. Premier: miasto stoi przed wielką szansą

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone