SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Rowery lub zabawki dla dzieci z ośrodka w Laskach. Trwa zbiórka

zdjęcie ilustracyjne/fot. ZDM

Rower lub zabawka sensoryczna dla podopiecznych ośrodka dla niewidomych dzieci w Laskach. Jest druga odsłona udanej ursynowskiej zbiórki – potrwa przez cały czerwiec. Zaczęło się od podarowania rowerów, teraz można oddawać też zabawki sensoryczne.

Akcję organizują dwie społeczniczki z osiedla Jary: Ewa Molak i Teresa Grycuk. – Miałam koleżankę, która pracuje w Laskach. No i zapytałam się: „Co Wam tam potrzeba?”, a ona mi powiedziała właśnie: „Słuchaj, jakby się udało, to może rowery”. Byłam trochę zdziwiona, bo jak to? Dzieci niewidzące na rowerach? No ale okazuje się, że tam jest dużo dzieci słabowidzących. I one śmigają na rowerach, sama widziałam – mówi nam Teresa Grycuk.

Na razie do Lasek trafiło ponad 20 rowerów, ale dzieci jest aż 164.

Od najmłodszego do 16 roku życia, bo tam w różnym wieku są te dzieci. Dla najmłodszych najlepiej by było, jakby były z tymi bocznymi kółkami. A dla tych starszych mogą być także hulajnogi. Sama widziałam dziecko słabowidzące, jak szalało na hulajnodze. Pełnia szczęścia na twarzy, nie zapomnę chyba tego do końca życia – dodaje społeczniczka.

Sprzęt może być używany, a nawet z niewielkimi usterkami. Zgłosił się bowiem serwis, który za darmo je usuwa. W zbiórkę dla Lasek zaangażowały się też firmy – Wedel ofiarował 140 kg czekolady, inny przedsiębiorca w lipcu przekaże specjalne komputery. Zbiórkę darów prowadzą też przedszkola.

Przedszkole z Dębowskiego się włączyło w akcję, przekazało nam dużo rzeczy. Przedszkole z Wilanowa też się włącza, z ulicy Rzodkiewki 18 też będzie w czasie pikniku zbierać zabawki – wylicza Grycuk.

Trwają poszukiwania sponsora, który przygotuje plac zabaw. Kto zechce pomóc, powinien kontaktować się z organizatorkami zbiórki na Facebooku.

Czytaj też:

Zakroczym. Ponad połowa lokali komunalnych jest zadłużona

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone