SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Rośnie poziom rzek na Mazowszu. Obowiązuje alert IMGW

fot. Nowotka/Wikimedia Commons

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed wezbraniami wody z przekroczeniem stanów alarmowych w rzekach na Mazowszu. Alert drugiego stopnia dotyczy m.in. Wisły, Liwca i Narwi.

Obowiązują alerty drugiego stopnia przed wezbraniami z przekroczeniem stanów ostrzegawczych, głównie w Polsce północno-wschodniej i centralnej, gdzie w związku z opadami deszczu, które lokalnie mogą być intensywne przewiduje się wzrosty poziomu wody powyżej stanów ostrzegawczych. IMGW ostrzegł, że na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. Alert dotyczy również rzek na Mazowszu, m.in. dolnej Narwi w rejonie Ostrołęki, Wisły w rejonie Płocka, Liwca w rejonie Siedlec oraz Pilicy i Radomki w rejonie Radomia.

Szczegóły dotyczące obszaru objętego ostrzeżeniami IMGW TUTAJ.

Ostrzeżenia trzeciego stopnia natomiast wydano dla zlewni Baryczy, gdzie w związku ze spływem wód opadowych prognozowane są dalsze wzrosty stanów wody. Stany alarmowe mogą zostać przekroczone w Korzeńsku na Orli i w Kanclerzowicach na Sąsiecznicy. Ostrzeżenia hydrologiczne trzeciego – najwyższego stopnia – informują o wezbraniu z przekroczeniem stanów alarmowych. Natomiast ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia informują o wezbraniu z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.

Czytaj też:

IMGW: ostatnia noc z przymrozkami. Pod koniec tygodnia nawet 26 stopni

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone