SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Dziedziniec Kultury w Warszawie. Sprawdź tegoroczny program

Od lewej: Grzegorz Chlasta, Rafał Wiśniewski, Marcin Kuropatwa/fot. RDC

Piąta edycja Dziedzińca Kultury w Warszawie – przed nami cykl wydarzeń przed Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wszystko pod hasłem „Ballady i dysonanse”. Zagrają między innymi: Sławek Jaskułke i jazzowy kwintet New Bone, Skalpel, Błoto, Ania Rusowicz, Ifi Ude, T/Aboret, Gooral & Stanisław Leszczyński. Do wzięcia udziału zapraszał w „Poranku RDC” Rafał Wiśniewski – dyrektor Narodowego Centrum Kultury.

– Leitmotivem jest muzyka jazzowa i elektroniczna, ale wszystko nawiązuje do romantyzmu. 200 lat temu zostały wydane Ballady i Romanse Adama Mickiewicza. Ta atmosfera tradycji, tęsknoty, metafizyki, intuicji, miłości, natury, ona się pojawia na dziedzińcu, z książką pod pachą i oczywiście na koncerty – mówił na antenie Radia dla Ciebie Rafał Wiśniewski – dyrektor Narodowego Centrum Kultury.

Romantyczne hasła

Każdemu z koncertów przyświecać będzie inne romantyczne hasło, do którego nawiążą artyści podczas swoich występów. Wyjaśniał na naszej antenie Marcin Kuropatwa, kierownik artystyczny przedsięwzięcia. – Chcemy dialogować. 200 lat temu pojawiły się te ważne hasła wprowadzające nową epokę, romantyzm. Miłość, wrażliwość, intuicyjność, przenikanie. My te hasła wydobywany na scenie dziedzińca w kontekście współczesnej muzyki. Jak te hasła brzmią we współczesnym świecie – dodał.

W piątek wieczorem na inaugurację wystąpi gość specjalny – ukraiński zespół Probass & Hardi, a także polski producent Hatti Vatti z zespołem.

Szczegółowy program koncertów znaleźć TUTAJ. Koncerty w każdy piątek do 26 sierpnia o godz. 20:00. Wstęp jest darmowy, obowiązuje rejestracja online.

Czytaj też: 

Letnie wycieczki z Warszawy do Centrum Rzeźby w Orońsku

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone