SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Rok akademicki w dobie pandemii. „Polskie uczelnie są 10 lat do przodu”

fot. pixabay

Dzięki pandemii polskie uczelnie są 10 lat do przodu. To przez wykorzystanie w pracy nowych technologii – powiedział w Radiu dla Ciebie rektor Szkoły Głównej Handlowej profesor Piotr Wachowiak. Goście audycji „Jest sprawa” dyskutowali o wyzwaniach, jakie stanęły przed uczelniami w „nowej normalności”.

Wszyscy na uczelniach zrobiliśmy 10 lat do przodu dzięki pandemii, dzięki rozwiązaniom tym informatycznym, dzięki umiejętnościom cyfrowym. Ale jeszcze raz powtarzam – to może być wyłącznie uzupełnieniem, a nie zastąpieniem – powiedział Piotr Wachowiak.

Szkoła Główna Handlowa planuje rozpoczęcie roku i pierwszy semestr akademicki w trybie zdalnym. – Ale w planach jest powrót do normalności – dodał gość audycji „Jest Sprawa”. – To jest największe moje marzenie jako rektora Szkoły Głównej Handlowej, żebyśmy od lutego spotkali się ze studentami na naszym kampusie. Uzgodniłem już z przewodniczącym samorządu studentów, że robimy dużą imprezę powitania studentów SGH na naszej uczelni – zapowiedział.

Profesor Robert Zalewski, Prorektor ds. Studenckich Politechniki Warszawskiej stwierdził natomiast, że tryb zdalny nie zastąpi bezpośredniego kontaktu ze studentami. – Uczelnia techniczna, taka jak Politechnika Warszawska, takie jak inne uczelnie czy uniwersytety medyczne, trudno tutaj zakładać, że taki tryb zdalny w stu procentach mógłby przynosić założone na samym początku efekty kształcenia – powiedział.

Szacuje się, że w Warszawie jest około 235 tysięcy studentów.

Posłuchaj całej rozmowy:

Jest sprawa: Rok akademicki inny niż wszystkie. Wyzwania uczelni w „nowej normalności”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone