SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Robert Prygiel nie jest już trenerem Czarnych Radom. Znamy następcę

Robert Prygiel/fot. Cerrad Czarni Radom/Facebook

Robert Prygiel nie jest już trenerem siatkarzy Cerrad Czarnych Radom. Umowę rozwiązano za porozumieniem stron – poinformował klub. Następcą byłego reprezentanta Polski będzie jego dotychczasowy asystent, Rosjanin Dmitirj Skoryj.

Pochodzący z Radomia Prygiel od wielu lat był związany z miejscowym klubem. Jako zawodnik kilkakrotnie do niego wracał, w jego barwach też w 2013 roku zakończył karierę. Przez pewien czas łączył pracę w roli asystenta szkoleniowca z grą, później skoncentrował się na prowadzeniu drużyny. Głównym trenerem był niemal cały czas – z przerwą na sezon 2015/16, kiedy został asystentem Argentyńczyka Raula Lozano.

Uzasadnienie klubu

„Bardzo dziękuję Robertowi za to co zrobił przez wiele lat w klubie zarówno jako zawodnik, grający trener, a w ostatnich latach trener w rozgrywkach PlusLigi. Należy mu się za to ogromny szacunek ze strony klubu i kibiców (…) Dzisiaj musieliśmy jednak podjąć trudną decyzję, która wynika z faktu, że nadrzędnym celem Cerrad Enea Czarnych Radom jest realizacja celów sportowych. Wspólnie z Robertem uznaliśmy, że zmiana na stanowisku trenera może wpłynąć na zmianę gry naszej drużyny, co jest niezbędne ze względu na nadchodzące mecze decydującej fazy rozgrywek PlusLigi w obecnym sezonie” – uzasadnił cytowany w komunikacie prezes klubu Wojciech Stępień.

Radomianie w tym sezonie wygrali jak na razie zaledwie sześć meczów i mają na koncie 14 porażek. Ostatniej z nich doznali w środowy wieczór, gdy ulegli u siebie Grupie Azoty Zaksie Kędzierzyn-Koźle 0:3. Drużyna, do której przed sezonem dołączył m.in. atakujący reprezentacji Polski Dawid Konarski, zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli. Żaden inny zespół w lidze nie rozegrał jeszcze 20 spotkań.

„Dziękuję za dotychczasową współpracę drużynie z całym sztabem szkoleniowym, władzom klubu i oczywiście sponsorom, bez których siatkówka na poziomie ekstraklasy w Radomiu nie mogłaby się rozwijać. Na szczególne podziękowanie zasługują również sektorowi kibice, którzy do końca potrafili w niekonwencjonalny sposób okazywać swoje wsparcie dla całej drużyny. Drużynie i nowemu trenerowi, który mnie zastąpi, życzę powodzenia i sportowych sukcesów” – podkreślił Prygiel.

Czytaj też:

P. Gacek: polska liga najlepiej przygotuje A. Szalpuka do IO

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone