SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Robert Kubica znów za kierownicą bolidu F1. „To będzie dziwne”

Robert Kubica/fot. PAP/Piotr Nowak

Robert Kubica znów zasiądzie za kierownicą bolidu Formuły 1. Polak, który jest rezerwowym kierowcą zespołu Alfa Romeo Racing Orlen, w piątek weźmie udział w treningu przed Grand Prix Styrii. Kubica myśli jednak także o popularnej serii DTM, w której będzie startował w tym sezonie.

Najważniejsze, że wreszcie będziemy mogli się ścigać – mówi w rozmowie z Radiem dla Ciebie Robert Kubica. – Wracamy do ścigania, ale niestety bez kibiców. To na pewno będzie dziwne – pójście w miejsce, gdzie zawsze były setki tysięcy ludzi, polskie flagi. Mam nadzieję, że to się zmieni, ale najważniejsze jest zdrowie – dodaje kierowca.

W tym sezonie Kubica występuje w podwójnej roli – ma testować bolidy Formuły 1 jako kierowca rezerwowy i startować w wyścigach DTM. Sezon tej drugiej serii rozpocznie się na początku sierpnia na Nürburgring. Na niemieckim torze zawodnik Orlen Teamu miał okazję już trenować.

Jak to zawsze w nowej kategorii bywa, wiele rzeczy jest do poznania, wiele rzeczy do przetestowania. To pierwszy dotyk, pierwsze chwile w BMW M4, w którym będę się ścigał w tej serii. Mamy nowy zespół, który na pewno stoi przed trudnym zadaniem – będzie rywalizować z dobrymi zespołami fabrycznymi – podkreślał Kubica.

Podczas czterodniowych testów Kubica pokonał ponad 500 okrążeń i przejechał niemal 2 tys. kilometrów. Pierwszy trening przed Grand Prix Styrii Formuły 1 rozpocznie się w piątek o godz. 11.00. Start niedzielnego wyścigu zaplanowano na godzinę 15.10.

Czytaj też:

R. Kubica wystartuje w serii DTM. Jest wsparcie płockiego Orlenu

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone